מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אבי
    משתתף

ובחנתי לפני כ7 שנים במחלה זאת בתחילה הופיעה חולשה ומן כאב בשרירים האחוריים של הרגליים לא ייחסתי לכך חשיבות אבל….כאשר הרגליים התחילו "להתקפל" והרגשה שאין לרגליים מספיק כח לשאת את משקל גופי אציין שמאז ועד נכון להיום אני על כסא גלגלים אני יכול לעמוד כאשר עוזרים לי לקום ואז בידי אני אוחז במין מתלה שיורד מגובה אבל מזה כשנה שמתי לב שהעמידה היא במין תנועה סיבובית כלומר אני לא יציב לחלוטין אציין שאני בעמידה נועל את הברכיים במין תחבושת ועץ "עזר לעמידה "אני די נבהל מתופעה מוזרה זו גם שאני עוצם עיינים אני יותר מרגיש מן משיכה , נפילה, לאחורה האם יש קשר במקרה שלי (פארפרזיס) או שיכול להיות מצב רפואי שונה אני מאד אשמח לקבל את תשובתך בברכת חג שמח.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    פאראפרזיס משמעותה חולשת שרירים ברגליים.הסיבות יכולות להיות רבות, ואני מניח שעברת בירור מקיף, כולל בדיקות הדמייה וכו'. במידה ולא מוצאים סיבה ברורה, אז לרוב מדובר במחלה של מערכת העצבים, שבד"כ היא גנטית. היום ידועים גנים רבים שגורמים לכך, ועדיין יש חולים רבים שהגן אצלם טרם נמצא. במקרים אלה אין כיום ריפוי למחלה, והטיפול הוא סימפטומטי, וכולל: תרופות נגד הספסטיות, פיזיותרפיה, הידרותרפיה, אביזרים מתאימים וכו'. בכל אופן, עליך לקבל הכוונה מהנוירולוגים שמטפלים בך.
    כל טוב ובריאות שלמה

ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.