מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    תומר
    משתתף

שלום רב, אני בחור בן 28 ולפני כשבעה חודשים עברתי ניתוח שאמור להיות ניתוח פשוט של בקע מפשעתי דו צדדי. כחודש וחצי לאחר הניתוח החלו תופעות מוזרת. זה התחיל מכאבי ראש חזקים, לחצים בראש במצח מצד שמאל מעל העין, לחץ בלסת ובשיניים, המשיך בפגיעה רצינית בזכרון למשך 3 ימים והרגשה כללית של ריחוף בלבול ערפול ממש הרגשתי כאילו שתיתי כמה כוסות של אלכוהול. ההרגשה הזאת לא חלפה כבר 7 חודשים! ראיתי כ"כ הרבה רופאים ועשיתי כ"כ הרבה בדיקות ולא עלו על הבעיה! התפטרתי מהעבודה כתוצאה מהעניין ואני מתקשה במציאת עבודה חדשה בגלל התופעות. עם הזמן התחלתי לשים לב שההרגשות האלה מתגברות בעיקר אחרי אוכל לכן פניתי לנטורופת. הנטורופת המליץ על תפריט מאוזן ועל צמחי מרפא רדיולה וגאבא וחל שיפור בהרגשה כאשר אני חי על ביצים ירקות ופירות בלבד בחודש וחצי האחרונים.
    בנוסף גילו באונה השמאלית הפרונטלית בצילום סיטי מוח מיניאנגיומה קטנה אך הנוירולוג אמר שזה כלום ושהוא לא רואה קשר בין התופעות למיניאנגיומה. בדיקת צליאק יצאה תקינה ובדיקה אצל רופא אלרגיה יצאה תקינה למעט רגישות קלה ביותר ללחם.
    למרות השיפור בהרגשה כשאני אוכל בריא יותר עדיין יש תופעות קשות של פגיעה בריכוז בקשב ובזכרון , דברים פשוטים שהיתי עושה קודם אני לא מצליח לעשות עכשיו, אם זה לקרוא מאמרים, לזכור דברים פשוטים, מתקשה בריכוז בנהיגה על הכביש, מתאמץ ממש כדי להתרכז במה שאני רוצה להגיד או להקשיב, אני מאבד את עצמי בתוך שיחות עם אנשים וכשאני מנסה לרוץ בטיילת כד ילעשות קצת ספורט אני רואה שחור בעיניים. סיימתי לפני כשנה תואר ראשון והייתי אלוף בזכירת מאסות של חומר ובריכוז, הייתי מסיים אפילו את המבחנים באוניברסיטה כמעט תמיד ראשון. איך יכול להיות שינוי כזה קיצוני בגלל הרדמה מלאה או בגלל ניתוח?
    בקיצור עשיתי כ"כ הרבה בדיקות דם, צילומים וראיתי רופאים מומחים כמו נוירולוג ורופא אלרגיה אך נשארתי עם אותן הבעיות, ללא עבודה ופרנסה, בקושי אוכל, עם דכאון ותסכול שנובע כתוצאה מאי גילוי הבעיה. אני בחור צעיר עם כל כך הרבה תוכניות וחלומות לעתיד ואני מרגיש קבור בבית, מתוסכל ומיואש מהרפואה שמבחינתה אני "בריא" וכבר לא יודע למי עליי עוד לפנות.

אשמח לשמוע כל דעה או עצה שתציל אותי מהמצב הזה…

שבת שלום,
    תומר…

דר רון דבי
    מנהל בפורום

תומר שלום,

אני מבין את התסכול שלך. מובן שמצבך מאוד מורכב, כך שבוודאי לא אוכל לעזור לך דרך הפורום. לעיתים הבדיקות חוזרות תקינות למרות הסימפטומים, זה לא דבר נדיר. אין תמיד אפשרות לגלות כל דבר בבדיקה. לפעמים מדובר במצב של מערכת העצבים וכו'. קח למשל אנשים עם דכאון, אין ספק שתהליך מסויים מתרחש במוחם, ועובדה שהם מגיבים לטיפול תרופתי – ועל אף זאת הבדיקות חוזרות תקינות. יתכן שבמקרה שלך אתה צריך טיפול לסימפטומים גם אם לא מצליחים לשים אצבע על הבעיה. הייתי גם מציע שתשקול להתייעץ גם עם רופא פסיכיאטר. לעיתים קרובות הפרעות בקשב ובזכרון, שלא היו קיימות קודם, וללא ממצא נוירולוגי, יכולות להיות כתוצאה ממתח נפשי או חרדה.

כל טוב

ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.