מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #15810
  אלמוני
  אורח

  שלום! האם יש קשר רפואי כלשהו בין מחלת הפוליו שחליתי בילדותי,לבין נגיף ההרפס דיזוסטור שתקף אותי לפני כשנתיים בגיל 62 בערך? לציין שלמרות הטיפולים והתרופות שקבלתי עד כה,טרם נפתרה הבעיה.נותרתי עם תפקוד גופני לקוי מאד כאשר רגל שמאל ויד שמאל מתפקדים בקושי רב. תודה!

  #15821
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  פוליו הרפס זוסטר

  שלום

  אין קשר בין מחלת פוליו להרפס זוסטר. אמנם מדובר בשני וירוסים התוקפים את מערכת העצבים, אך אין קשר בניהם.

  בברכה

  ד"ר רון דבי

  #15893
  אלמוני
  אורח

  שלום. בהמשך לתשובתך בעניין הקשר בין נגיף הפוליו שתקף אותי בילדותי לבין נגיף ההרפס זוסטר שתקף אותי לפני כ-3 שנים בגיל 60 בערך, להלן מספר שאלות:בילדותי לא חוסנתי נגד נגיף הפוליו.האם יתכן שנגיף ההרפס זוסטר שפגע בי קשות והשאיר נכות הדומה מאד לנזקים של נגיף ה
  פוליו,קשור בצורה כלשהיא לעברי הרפואי? האם יש דרך רפואית לבדוק באם מצבי הרפואי קשור למה שהרפואה מכנה "תסמונת פוסט-פוליו"? במידה שיש צורך,אזמין תור למרפאתך, בתודה הדר.

  #15913
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  הרפס, פוסטפוליו

  שלום

  אין כל קשר בין עברך הרפואי בנוגע לפוליו לבין התפתחות הרפס זוסטר. במידה ופתחת תסמונת פוסטפוליו, זה לא קשור לזיהום בהרפס זוסטר.

  בברכה

  ד"ר רון דבי

  #15921
  אלמוני
  אורח

  שלום לד"ר רון! תודה על תשובתך המהירה. ברשותך שאלה נוספת. האם יתכן שתסמונת הפוסט פוליו תופיע אחרי שנים רבות לאחר לחליתי בנגיף הפוליו וזאת כמובן ללא כל קשר להרפס זוסטר? תודה רבה.

  #15928
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  פוליו , פוסטפוליו

  שלום

  התשובה היא כן. בדרך כלל, תסמונת פוסטפוליו מופיעה שנים רבות לעיתים עשרות שנים לאחר הזיהום בנגיף פוליו. זאת כמובן ללא כל קשר ל- הרפס זוסטר .
  בברכה

  ד"ר רון דבי

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.