מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אלונה
    משתתף

שלום,
    בגיל שנה חליתי בפוליו.
    עקב כך נגרם לי פציאליס קשה.
    שאלתי- האם יש בדיקה כיום שעשויה להוכיח שחליתי בפוליו? שכן ביטוח לאומי דורש מסמכים, ואין לי.
    תודה. אלונה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

פוליו

אין בדיקה חד משמעית שיכולה להוכיח שחילת במחלת פוליו . מה שכן בדיקת EMG יכולה להראות שינויים המתאימים לפגיעה עצבית מוטורית, מה שיכול להתאים למחת פוליו , אך כמובן שאין זו הוכחה חותכת. לא בטוח אם זה יספק את הביטוח הלאומי.

בברכה

ד"ר רון דבי

אלמוני
    אורח

תודה.
    ביניתים הסתבר שיש מסמכים מלפני 56 שנה. אכן פוליו. איך זה שלרוב האנשים הפוליו פגע בגפיים, ואצלי זה בעצב הפנים. ?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

פוליו

טוב שמצאת את המסמכים. למזלך, הפגיעה הייתה רק בעצבי הפנים. אם אכן מדובר ב- פוליו יתכן שעצבי הגפיים גם אצלך היו מעורבים, אך בצורה קלה שלא גרמה לחןלשה, וניתן יהיה לזהות זאת בבדיקת EMG.

בברכה

ד,ר רון דבי

אלמוני
    אורח

דר רון דבי,
    ראשית תודה על ההתייחסות.
    להזכירך פוליו שגרם לפציאליס. במסמך נכתב היה זה מקרה קשה של שיתוק ילדים. לצערי הרב(ולא למזלי..כפי שציינת..) הפוליו פגע בפני. אין גבול לסבל.

שאלתי, האם יתכן שהפוליו פגע במסתם של הלב? שכן יש לי צניחה של המסתם המיטרלי, וממה שידוע לי שהשרירים הטבעתיים משפיעים זה על זה.
    ולגבי הגפיים, אם היתה פגיעה קלה, האם אני אמורה להרגיש זאת באופן מסויים?

שוב תודה.
    אלונה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

פוליו

שלום

לגבי הלב – לא קשור לפוליו.
    בנוגע לגפיים תלוי מה חומרת הפגיעה. אם מדובר בפגיעה קלה, יכול להיות שלא שמערכת העצבים פצתה על העצבים שנפגעו, ולא תרגישי דבר כעת.

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.