מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #17878
  אחד
  משתתף

  שלום, אני גבר בן 29.
  מזה תקופה ארוכה (מס' חודשים) אני סובל מהרגשה של חולשה והתכווצות שרירים ברגלים שמורגשת פעמים רבות במהלך היום, וכן של חולשה וכבדות בידיים, ולפעמים גם הרגשה של התכווצות שרירים שם.
  לפני מספר שבועות לא הרגשתי טוב למשך כשבוע : חום של כ37.5C ובחילות, אך התופעה המוזרה יותר היא של סחרחורות חזקות שקרו לי מידי פעם וזאת דווקא כשהייתי בשכיבה. התחושה עצמה של הסחרחורות חלפה לאחר כשבוע, אך בגלל שמישהו אמר לי שזה יכול להיות קשור בשרירי הצוואר, קישרתי זאת לחולשה בשאר השרירים ועלה בי חשש שאני סובל חלילה ממחלות כגון ALS.
  יש לציין שכבר תקופה ארוכה ללא קשר יש לי לפעמים סחרחורת קלה.
  בעקבות כך קראתי על הנושא חומר באינטרנט, והדבר מטריד אותי למדי. בשבועיים האחרונים – לאחר שהדבר התחיל להטריד אותי, אני גם מרגיש סימפטומים אחרים, אך מכיוון שהדבר מטריד אותי איני יודע אם הם פסיכולוגיים או שפשוט אני שם לב אליהם: א. חוסר גמישות מסויים באצבעות הידיים. ב. רעידות/קפיצות של שרירי הגפיים (למרות שאני חושב שתמיד סבלתי מקפיצות כאלה). ג. אינני בטוח אבל ייתכן גם שלעיתים רחוקות קושי בבליעה (אני מסוגל לדוגמא לבלוע כדורי ויטמינים באמצעות מים באופן רגיל לכן אינני בטוח בתחושה זו).
  הלכתי לרופא המשפחה, הוא לא התייחס לכך ברצינות וחשב שזו סתם דאגה, ושלח אותי לבדיקות דם. התוצאות בבדיקות כולן בטווח הנורמלי חוץ מויטמין D נמוך (20.6 לעומת מינימום של 30) וקצת בכולסטרול (LDL-calc= 112, HDL=40). בCPK התוצאות בטווח הנורמלי : 61 (בבדיקה משנה לפני כן היה 60).
  שאלותי :
  1. האם הרמה הנורמלית של CPK שוללת ALS 2.האם אכן נראה שזו סתם דאגה או שכדאי לבקש מרופא המשפחה הפנייה לבדיקה נירולוגית? 3. האם ייתכן קשר לרמה הנמוכה של ויטמין D? תודה מראש

  #17881
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום

  חרדה או פחד עלולים לגרום או להחמיר קפיצות שרירים. ברוב המקרים קפיצות שרירים מקורם אינו ALS אלא תופעה שפירה. בכל אופן אם הדבר מטריד אותך, איני מוצא סיבה מדוע שלא תבדק על ידי נוירולוג, ולו רק על מנת להסיר ממך חשש.

  בברכה

  ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.