מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #27089
  שלומי
  משתתף

  ד"ר שלום רב,

  חייב את עזרתך המקצועית דחוף.
  לפני כ 3 חודשים החלו לי קפיצות שרירים בכל חלקי הגוף, זה הגיע למצב שקפץ לי חלק קטן מהשריר במשך שבועיים ואחרי זה פסק, לאחר מכן זה עבר לחלרק אחר בשריר שונה גם כשבועיים ושוב פסק.

  כאשר הסתכלתי במראה שמתי לב כי הארבע ראשי השמאלי קטן בהרבה מימין, וכשאני מפעיל שריר ברגל זה בולט ממש ונראה כי vastus lateralis בצד ימין מפותח הרבה יותר מצד שמאל, וכשאני מכופף את ברך שמאל, השריר נראה מעוות לעומת ימין (צרפתי תמונות).

  הייתי אצל נוירולוג בקופה שטען כי הכל בסדר ואני סתם בחרדות ושלח אותי לבצע EMG לפני כחודש וחצי בארבע גפיים כדי לשלול, הבדיקה יצאה תקינה. הבודקת דקרה את השריר כ 4שניות ועברה לשריר אחר
  CKP 117 בחודש מאי השנה לעומת 76 בחודש ספטמבר 19.

  הוא טוען כי זה BFS. לא השתכנעתי ולפני שבועיים הלכתי לנוירולג פרטי, מרק גוטקין והוא בחן אותי ואת הממצאים וגם טען כי זה BFS' ואמר שיש לי אסימטריה ברגליים אך לא הראתי לו את השריר ברגל שמאל כאשר אני מכופף א הבירכיים. יש לי מעין שקע ליד השריר

  חייב את חחות דעתך כי אני אובד עצות כבר, הקפיצות עדיין קיימות וזה מרגיש כמו כיווץ אחד קטן של חלק קטן מהשריר ולא רצוף, טיק קטן כזה ואז במקום אחר אני מרגיש את זה. ואין לי מושג מתי הרגל שלי נהייתה ככה, שמתי לב לפני כחודשיים וחצי לתופעה.

  היא יותר חלשה מימין, ואני מרגיש את זה כאשר אני מתרומם מהכסא על רגל אחת, בימין זה יותר קל משמאל.

  #27094
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום,
  קפיצות שרירים זו תופעה שכיחה ולרוב היא שפירה. לגבי דלדול השרירים, אני מבין שהנוירולוג לא התרשם מחולשה או מדלדול עקב בעיה נוירולוגית, לכן אינני רואה סיבה לדאגה שלך.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

  #27147
  שלומי
  משתתף

  תודה דוקטור,
  לפםני יומיים התחליה לקפוץ לי האגודל ביד שמאל, זה קופץ ל3 שניות ואז מפסיק, שמתי לב שברגע שאני מכווץ א האגודל היא קופצת,, זה מה שמפעיל את הקפיצות, מה זה יכול להיוטת?

  #27151
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום,
  זה כנראה חלק מהקפיצות הכלליות שיש לך, וששני נוירולוגים סבורים שהן שפירות.
  קפיצות שרירים שפירות הן דבר שכיח. יכולות להחמיר עקב לחץ נפשי או לאחר מאמץ גופני.
  נראה שזו הבעיה אצלך.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.