מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אלמוני
    אורח

ד"ר דבי שלום

לאחר המון בדיקות תקינות וסבל רב מאוד אני מתחילה להבין שפיברומיאלגיה היא כנראה ברירת המחדל.
    רציתי בבקשה לדעת אילו בדיקות עלי לעשות (או לשלול) על מנת שהאבחנה תהיה מדויקת.
    נאמר לי שCRP גבוה הוא קריטריון לאבחנה. לפני כשנה היו לי כאבים עזים בברך והCRP היה גבוה, אבל כעת כשהכאב נעלם הCRP תקין. האם זה אומר משהו? יכול להוסיף לאבחנה בעד או נגד?
    כמו כן- בצעתי ANA C3 C4 TSH WBC וכולן היו תקינות לחלוטין, אני סובלת ממיגרנות כרוניות (20 יום של כאב בחודש!) וגם מIBS. האם כל אלו מספקים על מנת לאשש פיברומיאלגיה?
    מה אני עושה אם אני בצבא ולא מבוטחת ע"י קופ"ח והנוירולוג הצבאי אומר לי שהוא לא מאמין בפיברומיאלגיה? האם מעכשיו עלי לחלק את היחס למחלה בין אלו שמאמינים בה לאלו שלא והטיפול ינתן או שלא ינתן? המצב פשוט אבסורדי

דר רון דבי
    מנהל בפורום

פיברומיאלגיה

שלום,
    יש מספר גישות לכל העניין של פיברומיאלגיה . עיקר הבעיה נובעת מכך שמדובר למעשה במכלול סימפטומים אך כל הבדיקות תקינות. CRP הוא מדד לדלקת וכמובן אינו קריטריון לאבחנה של פיברומיאלגיה . מצבים כמו IBS שכיחים יותר בפיברומיאלגיה. הטיפול גם הוא מורכב, החל מטיפול תרופתי , פעילות גופנית אירובית ועוד.

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.