מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אלעד
    משתתף

שלום שמי אלעד בן 24. לאחרונה אובחנתי (ככול הנראה) כחולה בפיברומיאלגיה .
    אשמח לדעת ,ראשית אם יש סיבה לטפח תקווה כלשהי לגבי החלמה מהירה?( או החלמה בכלל) , משום שהבנתי שהמחלה יכולה להימשך תקופה ארוכה (או לא להעלם).האם ידוע על טיפול תרופתי יעיל במחלה הן במחלה עצמה והן בסימפטומים? האם אני נדרש להפחתת הפעילות הספורטיבית(ארובית ואנארובית) ? הפעילות יכולה להחמיר את המחלה?
    אחד הסימנים אצלי, כאשר אני נתקף ב"גל" כאב בגופי , הינו שטף דם בעין (מלווה בכאב ראש בדר"כ) האם תסמין זה שכיח אצל החולים במחלה?

תודה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

פיברומיאלגיה

שלום

שטף דם בעין אינו קשור לפיברומיאלגיה, אלא תוצאה של התפוצצות נימים בקרנית העין.
    פיברומיאלגיה הינה למעשה מכלול של סימפטומים המתאפיינים בכאבי שרירים, רגישות על פני השרירים,תחושת עייפות, לעיתים קרובות הפרעות תחושה וכאבי ראש. למעשה כל הבדיקות יוצאות תקינות, והמחשבה שמדובר ככל הנראה בסף כאב נמוך, דהיינו מצב נתון של מערכת העצבים. לא הייתי מגדיר את התופעה של פיברומיאלגיה כמחלה מאחר שאין הרס רקמה והמחלה אינה מתקדמת במובן של ליקויים נוירולוגיים. לכן יש לראות בתופעה כמצב נתון שיש לטפל ולהקל על הסימפטומים. הטיפול לרוב משולב: תרופתי ופעילות אירובית. דווקא פעילות אירובית אינטנסיבית מקלה על הסימפטומים.

כל טוב

ד"ר רון דבי

שקד
    משתתף

שטף דם בעין. מאוד מעניין. גם לי זה קורה. אני חושבת שאולי יש קשר לפיברו עם יובש בעיניים ? ואולי זו סיבה ל"התפוצצות" נימים .

דר רון דבי
    מנהל בפורום

פיברומיאלגיה

פיברומיאלגיה אינה מאופיינת ביובש בריריות (עיניים פה וכו'). ישנן מחלות שכן מאופיינות בכך אך לא פיברומיאלגיה.

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.