מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #17470
  אלעד
  משתתף

  שלום שמי אלעד בן 24. לאחרונה אובחנתי (ככול הנראה) כחולה בפיברומיאלגיה .
  אשמח לדעת ,ראשית אם יש סיבה לטפח תקווה כלשהי לגבי החלמה מהירה?( או החלמה בכלל) , משום שהבנתי שהמחלה יכולה להימשך תקופה ארוכה (או לא להעלם).האם ידוע על טיפול תרופתי יעיל במחלה הן במחלה עצמה והן בסימפטומים? האם אני נדרש להפחתת הפעילות הספורטיבית(ארובית ואנארובית) ? הפעילות יכולה להחמיר את המחלה?
  אחד הסימנים אצלי, כאשר אני נתקף ב"גל" כאב בגופי , הינו שטף דם בעין (מלווה בכאב ראש בדר"כ) האם תסמין זה שכיח אצל החולים במחלה?

  תודה

  #17472
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  פיברומיאלגיה

  שלום

  שטף דם בעין אינו קשור לפיברומיאלגיה, אלא תוצאה של התפוצצות נימים בקרנית העין.
  פיברומיאלגיה הינה למעשה מכלול של סימפטומים המתאפיינים בכאבי שרירים, רגישות על פני השרירים,תחושת עייפות, לעיתים קרובות הפרעות תחושה וכאבי ראש. למעשה כל הבדיקות יוצאות תקינות, והמחשבה שמדובר ככל הנראה בסף כאב נמוך, דהיינו מצב נתון של מערכת העצבים. לא הייתי מגדיר את התופעה של פיברומיאלגיה כמחלה מאחר שאין הרס רקמה והמחלה אינה מתקדמת במובן של ליקויים נוירולוגיים. לכן יש לראות בתופעה כמצב נתון שיש לטפל ולהקל על הסימפטומים. הטיפול לרוב משולב: תרופתי ופעילות אירובית. דווקא פעילות אירובית אינטנסיבית מקלה על הסימפטומים.

  כל טוב

  ד"ר רון דבי

  #17566
  שקד
  משתתף

  שטף דם בעין. מאוד מעניין. גם לי זה קורה. אני חושבת שאולי יש קשר לפיברו עם יובש בעיניים ? ואולי זו סיבה ל"התפוצצות" נימים .

  #17569
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  פיברומיאלגיה

  פיברומיאלגיה אינה מאופיינת ביובש בריריות (עיניים פה וכו'). ישנן מחלות שכן מאופיינות בכך אך לא פיברומיאלגיה.

  בברכה

  ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.