מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    שלומית
    משתתף

ד"ר דבי שלום,
    אני בת 26, סובלת כשמונה חודשים מכאבי בטן, עייפות מתמדת, כאבים במפרקים (בעבר זוהה טנדיניטיס במפרק כף היד). בארבעה חודשים האחרונים התלוו לכאבים אלו כאבים בכתפיים, בעיקר בכתף ימין, כאבים בזרוע ימין, בקרבת המרפק. כאבים במפשעות ורגישות ללחץ בירכיים. יש לציין שבכל האזורים הכואבים הללו מורגשות גבשושיות מתחת לעור.

בבדיקות קודמות שבוצעו נמצא הליקובקטר פילורי ועברתי טיפול משולש פעמיים. כאבי הבטן לא חולפים.
    בשל הגבשושיות הנ"ל בוצע אולטרסאונד רקמות רכות ונמצאו מוקדים מסויידים.

אני מופנה מרופא לרופא (מהתמחות להתמחות) ללא פתרון. לא תמיד מתייחסים לכל התופעות שפוקדות אותי ואף אחד לא מנסה למצוא קשר ביניהן.
    קראתי באתרך על פיברומיאלגיה ומאוד הזדהיתי עם התסמינים.
    האם לדעתך קיימת אפשרות שמקור הבעיה שלי קשורה למערכת העצבים?

תודה מראש!

דר רון דבי
    מנהל בפורום

פיברומיאלגיה

שלום

ישנם מצבים של סף נמוך לכאב או רגישות יתרה של מערכת העצבים שמתבטאים במגוון סימפטומים. פיברומיאלגיה היא דוגמה לכך. פעמים רבות הבדיקות חוזרות תקינות, והסימפטומים מגוונים וכוללים מערכות שונות. גם במצבים אחרים שמקורם במערכת העצבים כמן למשל מצבי חרדה יתכנו סימפטומים רבים גופניים, כמן הפרעות תחושה, דפיקות לב, כאבי בטן, תחושת חנק ועוד, כפי שציינתי הבדיקות חוזרות תקינות לעיתים קרובות ואז צריך להתמקם בטיפול בסימפטומים.

כל טוב

ד"ר רון דבי

magal101
    משתתף

איזה סימפטומים למשל יכולים לנבוע מרגישות יתרה של מערכת העצבים- האם אלו גם סימפטומים שמאפיינים נוירופתיה?

רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    יכולים להיות מגוון סימפטומים, חלקם כאלה שקיימים גם בנוירופתיה ובפיברומיאלגיה.

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.