מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #19396
  יוסי
  משתתף

  שלום רב.
  לצערי יש לי בעיה של חוסר ריכוז ופיזור נפש באופן כללי. ואני רוצה לדעת באופן כללי מה הפרוצדורה לטפל בזה? (לגשת לנוירולוג או קודם לרופא משפחה)?
  ועוד שאלה (אולי זה קשור לבעיה הכללית של חוסר ריכוז?) – יש לי שני ילדים בגילאים קרובים, ואני בקביעות מתבלבל בין השמות שלהם, וקורא לכל אחד בשמו של השני,(=לא שאני חושב שקוראים לילד בשם אחר…אלא פשוט אוטומאטית נפלט לי השם השני….) ואני מייד צריך לתקן את עצמי. ומאוד מעניין אותי מדעת ממה זה נובע, וזה מטריד אותי (כי לדעתי זה סימפטום של משהו עמוק, שגורם לי להפרעות נוספות, ואם אדע מה הסיבה לזה, אוכל לפתור את הבעיה בשורשה)
  המון תודה

  #19405
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  יש אנשים שהם יותר מבולבלים ומפוזרים, זה המוח שלהם. מה בדיוק קורה בו, אנחנו לא ממש יודעים, אבל לא נשמע כמו איזו מחלה. אם הדבר מטריד אותך תוכל לפנות לרופא נוירולוג.

  בברכה

  ד"ר רון דבי

  #19408
  יוסי
  משתתף

  אילו רק זו היתה הבעיה שלי זה באמת לא היה מטריד אותי, הבעיה היא שזה קצה הקרחון.. יש לי את כל התסמינים המופיעים בדפי אינטרנט בתור סימפטומים של בעיית קשב וריכוז. וזה ממש תוקע לי את החיים, ואני לא ממצה אפילו 20% מהכישורים שלי….
  לא אאריך כאן, כי בכל זאת מדובר רק בפורום, השאלה רק היכן ניתן לעבור אבחון וטיפול בבעיות כאלו (אני בקופ"ח מכבי)
  תודה

  #19418
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  נכון, רצוי באמת שתעבור הערכה יסודית יותר. תברר במכבי בנוגע להערכה קוגניטיבית (נוירופסיכולוגית) זה שירות שניתן בקופות. צריך כמובן הפנייה מהרופא שלך או מרופא נוירולוג של הקופה, אני לא בקיא בפרטי ההליך.

  בברכה
  ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.