מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אביב
    משתתף

שלום רב,
    ברצוני לשאול אני סובלת מתחושת כבדות בחצי הפנים והראש כבר המון שנים , כאשר זה ליפעמים מחליף צד פעם בימין ופעם בשמאל כאשר בימין זה יותר, קושי בעצימת העין תחושה של כאילו יש משהו בתוך העין ,כאילו העין ערה, גם לפני השינה תחושה של העין כערה, יש רגישות ליד שריר הלעיסה והלחי גם תחושת עיקצוץ ליד שריר הלעיסה בלחי בגיל 11 עברתי פיציאליס ונראה לי שמאז אני סובלת מכךאני לא בטוחה כל כך? כיום אני בת 28 כך שזה מפריע לי המון שנים. האם יכול להיות שהפיציאלישאיר לי נזק שכזה, או מה יכולה להיות הסיבה לכך עברתי המון בדיקות ורופאים ולאף אחד אין מושג גם ביקרתי כמה פעמים אצל ניורולוגים

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    בד"כ הפציאליס עובר, ובמקרה הגרוע נשארת חולשה של שרירי הפנים, אך זה במיעוט המקרים. פציאליס לרוב הוא חד צדדי, ואצלך הסימפטומים פעם בצד זה ופעם בצד אחר, והם גם לא מאוד ספציפיים, כך שקשה להניח שהם קשורים לפציאליס. בכל אופן, אין לכך חשיבות פרקטית. לא תמיד מוצאים סיבה לכל סימפטום וסימפטום, לפעמים מדובר ברגישות כזו או אחרת של מערכת העצבים או השרירים, למרות שכל הבדיקות תקינות ויהיו תקינות, ואז אם הסימפטומים מפריעים אפשר לטפל בהם, לא בהכרח על ידי תרופות, ניתן גם על ידי טיפולים אלטרנטיביים להקל על סוג כזה של סימפטומים.

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.