מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    שון
    משתתף

שלום ד"ר דבי,
    אני בן 41 וחווה מזה כשלושה חודשים פסיקולציות
    שהתחילו ביד ימין באופן קבוע והתפשטו לכל הגוף כולל לעיתים ברגליים.
    ב-EMG התגלתה דנרבציה בגפיים העליונות. בנוסף יש לי סוג של מיוטוניה בשתי הידיים (כיפוף הבוהן, כיפוף כף היד לכיוון האמה, "עשיית שריר" בזרוע).
    האם דנרבציה הינה הפיכה?
    האם סביר שהמחלה שלי קשורה למיוטוניה או נוירומיוטוניה? חשוב לציין שערכתי את ה-EMG לפני שהפסיקולציות התפשטו לחלק התחתון (וגם שם בתדירות נמוכה).

האם לבצע שוב EMG?

הרבה תודה על עזרתך במתן מורה נבוכים קצר שכן המבוכה גדולה…

דר רון דבי
    מנהל בפורום

פסיקולציות, מיוטוניה

שלום

המבוכה אכן גדולה כי אין עדיין אבחנה ברורה. דנרבציה משמעותה נזק עצבי. האם הפיכה או לא? תלוי בסיבה. בנוגע למיוטוניה, השאלה כמובן האם באמת מדובר במיוטוניה, דהיינו האם מה שאובחן כמיוטוניה זה אכן מיוטוניה ב- EMG, האבחנה של מיוטוניה ב- EMG מאוד ברורה.
    בכל אופן נראה לי שיש מקום לבירור נוירולוגי מעמיק על מנת לנסות לאבחן את מקור הבעיה.

כל טוב

ד"ר רון דבי

שון
    משתתף

רב תודות על התשובה המהירה.
    האם יתכן שהפסיקולציות נובעות מלחץ במח? אני חווה פעמיים בחודש לערך כאב חד ומהיר בראש ("זצים") – ערכתי שתי בדיקות MRI ולא נמצא דבר,
    אם כי לתחושתי (המאוד "פרימיטיבית") הדברים קשורים. כיצד אוכל לאבחן זאת בצורה חד משמעית? האם ע"י עריכת EMG? נוירולוג שראה את בדיקת ה-EMG שלי טען בתוקף שהבדיקה רשלנית עם מסקנות שאינן קשורות לממצאים (נערכה במכון מאר) והפנה אותי למעבדות מתמחות (המליץ מאוד על המעבדה שלכם). אני נותרתי מבולבל כיוון שהוא התעלם לחלוטין מהמיוטוניה…האם זה סימפטום שמופיע לצד ALS? אין לי חולשת שרירים או דלדול שרירים.

שוב,

המון תודה. קיומו של הפורום הוא קרן אור בשמיים המתקדרים, בלי מרכאות.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

פסיקולציות

שלום

פסיקולציות יכולות להופיע במצבי לחץ.
    מיוטוניה ו- ALS הם דברים נפרדים, ב- ALS אין מיוטוניה.
    בנוגע ל- EMG, ברור שצריך בדיקת EMG מדוקדקת ומקצועית, זה חשוב להגיע לאבחנה.

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.