מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    טל
    משתתף

שלום ד"ר,

מתחילת חודש פברואר (לפני 4.5 חודשים) אני חווה תופעה של פסיקולציות בכל הגוף (בעיקר בידיים וברגליים אבל לא רק). מעבר לפסיקולציות, אני מרגישה גם סוג של רטט בשריריי הרגליים. קצת קשה לתאר את התופעה הזו, אבל זה מרגיש כאילו הרגליים שלי על מצב רטט (לא מדובר ברעד כי לא ניכר ויזואלית אלא רק תחושתית). אני בעיקר מרגישה את זה בזמן שאני הולכת לישון ומנסה להירדם, אך יכול לקרות גם כשאני סתם יושבת.

רציתי לשאול מספר שאלות,
    הראשונה והחשובה יותר היא, אם לאורך כל התקופה הזו לא נראה שיש סימנים נלווים (כמו חולשה חלילה), האם סביר שמדובר במצב שפיר? או שכמות הזמן עם הפסיקולציות לא מעידה על כלום.
    שנית, האם יש קשר בין חוסר ברזל (די חמור) ואנמיה לפסיקולציות? אין לי חוסר בסידן, מגנזיום, B12 או כל ויטמין אחר (יש חסר ויטמין D שכבר מטופל תקופה ולאחרונה משתפר, אך הפסיקולציות בינתיים לא). בנוגע לברזל ולאנמיה עוד לא עשיתי דבר.
    השאלה האחרונה – האם תחושת הרטט הזו היא כנראה השלכה של הפסיקולציות? או שיש מקום לדאגה?

(יש לציין שכשהתחושות החלו עברתי בדיקת נוירולוג שהייתה לחלוטין תקינה. EMG לא ביצעתי)

מעבר לכך.. האם יש כל דרך להקל על תדירות הפסיקולציות, או שפשוט אצטרך לקבל את זה כחלק מחיי ולהמשיך הלאה…?

בתודה מראש!

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום,
    מאחר שהתופעה נמשכת כבר מספר חודשים וגם בדיקת הנוירולוג הייתה תקינה אז סביר ביותר שמדובר במצב של פסיקולציות שפירות, שיכול להיות קשור לעיתים גם למתח נפשי. אין קשר לחוסר ברזל או ויטמין D. לא נראה שיש מקום לדאגה. רוב הסיכויים שאם המתח יפחת ותעסיקי את עצמך פחות בעניין המצב ישתפר. כעיקרון ישנן תרופות שיכולות לעזור, אך לא בהכרח יש הצדקה לקחת. תנסי כדור מגנזיום (400 או 500 מ"ג) כדור ביום, זה תוסף, וזה יכול לעזור.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.