מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    דן
    משתתף

דר' דבי שלום,
    הנני בן 24, בריא בד"כ ולא נוטל תרופות כלשהן.
    לפני כשנתיים בדיוק סבלתי מתופעה של פסיקולציות רבות בכל חלקי הגוף ללא הפסקה. לאחר בדיקה נוירולוגית ושתי בדיקות EMG שלא הדגימו דבר (מלבד תעלה קרפלית ביד שאינה רלוונטית כ"כ לדיון), אובחנתי כמי שסובל מ BFS (פסיקולציות שפירות). הפסיקולציות בזמנו נעלמו לאחר 10 חודשים.
    לפני כשבועיים, משום מקום, שבו הפסיקלציות במלוא עוזן בכל הגוף והפעם גם בלשון. כמובן שרף החרדה עלה שוב מאוד – למותר יהיה לציין מאיזו סיבה (ALS).
    לצד הפסיקלציות שחזרו, אני חש ריפיון קל בעת בליעה ומעט חולשה בידיים (בעיקר ביד שמאל). היום הייתי אצל נוירולוג שערך לי בדיקה נוירולוגית שיצאה תקינה.
    שאלתי היא האם יש שוב מקום לחשש? האם אתה רואה צורך לבצע שוב בדיקת EMG (שנתיים חלפו מהבדיקה הקודמת) אף שהבדיקה הנוירולוגית יצאה תקינה?
    אני חרד מאוד – לתשובתך אודה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

פסיקולציות

שלום

מאחר שכל הבירור שעברת היה תקין, וכן הייתה הפסקה ארוכה בפסיקולציות, על פניו לא נראה שיש מקום לפקפק באבנה של פסיקולציות שפירות שנקבעה. בכל אופן, אם אתה בחרדה, תוכל להיבדק שוב על ידי נוירולוג.

בברכה
    ד"ר רון דבי

דן
    משתתף

דר' דבי שלום,
    חודש לאחר חזרתן של הפסיקולציות, אני חש חולשה ברגל שמאל המלווה ברעידות בעת מאמץ. בנוסף, נראה לי שיש דלדול בשריר הארבע ראשי של ירך זאת (מדידה שערכתי הראתה כי היקף ירך זאת קטן מירך ימין ב- 2 ס"מ בממוצע). כמובן שהפסיקולציות לא חלפו.
    בדיקה נוירולוגית שערכתי לפני חודש, יצאה תקינה. כמו כן, בדיקת EMG שנערכה לי בארבע גפיים לפני שבועיים יצאה אף היא תקינה (2 דקירות בלבד בכל גפה).
    בבדיקות דם כלליות שערכתי לפני שבוע רמת ה- CPK הינה 147, ורמת ה CREATININE הינה 0.89 (כאשר טווח הנורמה הוא 0.70-1.20 ובבדיקות הקודמות הממוצע שלי היה סביב 1.05).
    שאלתי היא – האם פער ההיקפים מעיד על דלדול שרירים? האם דיי בבדיקת הנוירולוג ובבדיקת EMG כדי לשלול כמעט לחלוטין אפשרות ל ASL?
    התור הבא לנוירולוג הינו עוד למעלה מחודש – להתייחסותך אודה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

פסיקולציות

שלום

נראה שאתה סובל מפסיקולציות שפירות, שבאות וחולפות. מאחר שהבדיקה הנוירולוגית שלך תקינה, והנוירולוג לא מצא כל עדות לבעיה נוירולוגית, הרי שעל פניו לא נראה שיש לך סיבה לדאגה.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

אורי
    משתתף

אניסובל מאותם תופעות פחות או יותר אשמח להחליף מידע בנוגע לסיוט הזה

דן
    משתתף

שלום אורי,
    אנא השאר כתובת מייל ליצירת קשר.
    אשמח לסייע במה שאוכל.

אורי
    משתתף
    דר רון דבי
    מנהל בפורום

פסיקולציות

שלום,
    לא נראה שמשהו מהותי השתנה, הפער בהיקפים עדיין לא אומר שיש דלדול שרירים או מחלה נוירולוגית. בדיקה על ידי נוירולוג ובדיקת EMG מספיקים על מנת לשלול מחלת ALS.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

דן
    משתתף

דר' דבי שלום.
    למען האמת, אני מבולבל לחלוטין.
    הייתי השבוע שוב אצל נוירולוג, שערך בדיקה נוירולוגית שהייתה תקינה. הראתי לו את הפערים בין הרגליים, אך הוא טען כי בהיעדר ירידה בכח הגס אין לכך משמעות, וכי ייתכן שמדובר ב א-סיטמריה ששמתי לב אליה רק עכשיו. בנוסף, הוא המליץ לי להיבדק על ידי אורטופד על מנת לשלול בעיה אורטופדית, וכך עשיתי. אלא שמהאורטופד יצאתי מבולבל עוד יותר. הוא כתב בסיכום הבדיקה כי בדיקה ללא מצא חריג, למעט דלדול שריר ירך שמאל (העקף 55 משמאל, 58 מימין, אמנם כח גס תקין (5/5). מבחינתו אם כן, אין בעיה אורטופדית, מלבד מה שנראה לו כדלדול שריר הירך ללא סיבה נראית לעין מבחינתו.

אזכיר כי הפסיקולציות החלו לפני שנתיים בדיוק, נעלמו למשך תקופה, ושבו שוב לפני שישה חודשים. בתקופה זאת ביקרתי מספר פעמים אצל נוירולוג שלא מצא עדות למחלה נוירולוגית בכלל, ו ALS בפרט. כמו כן, בדיקת ה EMG האחרונה שעברתי לפני חודש וחצי הייתה תקינה (לצד בדיקות קודמות שהיו אף הן תקינות). בדיקות דם שערכתי השבוע, לרבות CPK תקינות אף הן).

האלמנטים שמדאיגים אותי כרגע הם הדלדול אותו כתב האורטופד בירך שמאל, שנראה לנוירולוג כאסימטריה, לצד הפיסקולציות שלא פוסקות.

שאלתי היא לאיזה כיוונים עוד אפשר לפנות במצב דברים זה, והאם ניתן לשלול על הסף ALS לאור כל הממצאים.

סליחה על האריכות, ותודה על התשובה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום,
    אם אין סימנים נוירולוגים שתומכים במחלת ALS, אז זה לא ALS. יש מצב של פסיקולציות שפירות, שאינן מעידות על מחלה נוירולוגית. בנוגע לשוני בהיקף בין הרגליים, תתכן אסימטריה טבעית. בכל אופן, על מנת לקבוע שיש מחלה נוירולוגית יש צורך בממצאים מתאימים. כל עוד שהם אינם קיימים לא ניתן לאבחן מחלה נוירולוגית.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

דן
    משתתף

דר' דבי שלום,
    עברתי היום בדיקת EMG+NCV ברגל שמאל אשר בה ההיקף קטן יותר. תוצאת הבדיקה תקינה ונכתב בה: Normal study. No evidence of nerves or roots lesion in the Lt leg.
    בהתחשב בממצא זה, האם ניתן עתה לומר בוודאות כי הפער בקיים בין הרגליים הינו א-סימטריה טבעית שאינה דלדול שריר ואינה קשור לפסיקולציות אותן אני חווה? האם ניתן לשלול סופית אפשרות למחלת עצב מוטורית (ALS)?
    אודה להתייחסותך.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

פסיקולציות,

שלום
    ניתן לומר שאין עדות בבדיקה לבעיה של העצבים ההיקפיים כסיבה להבדל בהיקף בין הרגליים. סביר שאכן מדובר באסימטריה טבעית.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.