מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #23835

  שלום רב
  הנני בן 33. בריא בדרך כלל.
  לפני כשנה פחות או יותר שמתי לב לכך שאם אני עושה משהו עם היד, כף היד מתעייפת. לדוגמה מנגב את האוטו או מקליט הודעה ארוכה בוואטסאפ אז אני מחליף ידיים כימרגיש מין כאב או עייפות של השרירים. לא יודע מה זה בדיוק חולשת שרירים ולכן אקרא לזה התעייפות של היד. ברור לי שאני לא בן 20 כבר אך עדיין זה מפחיד. בנוסף גם כאבים בכפות הרגליים במיוחד בבוקר שעוברות עם הזמן. יש לציין אני רץ למרחקים מדי פעם.5-6 קילומטר אף לא מתמיד. בנוסף מתאמן אף גל לא מתמיד יכול להתאמן חודשים ויכול להפסיק גם לחודשים. לא כל כך ייחסתי לזה חשיבות אך ראיתי בזה משהו שמפריע. מדי פעם יש גם פסיקולציות אך זה נדיר ועובר מהר בדרך כלל. לאחרונה עברתי הרבה מצבי לחץ וסטרס ואני היפוכונדר עוד מילדות. נעזרתי בתקופה האחרונה בקלונקס לסירוגין. לםני שלושה ימים התחילו פסיקולציות באצבע ביד שמאל. לכמה שניות ונעלם. אבל אך פעם לא היה כל כך הרבה זמן. כמובן שאני היפוכונדר והתחלתי לקדר את זה עם מחלת הals. אפשר לדעת מה התסמינים, מה זה היחלשות שאירים?. לדוגמה אתמול עשיתי אימון לפמרות שהיו פסיקולציות ולא הרגשתי קושי להתאמן. אין בעיה גם לכפתר חולצה ולהחזיק עת. אני גם סטודנט ועשיתי שלושה מבחנים החודש וכתבתי ללא כל בעיה. ללא הפסיקולציות לא הייתי מייחס חשיבות לזה. פשוט כן יש כאבי שרירים לרוב בכף הרגל. על זה שאלתי את הרופאת משפחה היא אמרה כנראה קשור לספורט. ההוספה של הפסיקולציות מפחידהם אותי מאוד. תור לרופא משפחה רק בעוד שבועיים ואני מת מפחד. תוכלו לעזור לי בבקשה? תודה

  #23852
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  פסיקולציות הן תופעה שכיחה מאוד, ובד"כ אינה נובעת ממחלה נוירולוגית או מ- ALS. התופעה יכולה להיות קשורה למצבי לחץ או לאחר מאמצים. בכל אופן, מאחר שהתופעה מטרידה אותך, כדאי שתבדק על ידי נוירולוג.
  בברכה
  ד"ר רון דבי

  #23858

  דוקטור תודה על תגובתך, הפסיקולציות פסקו ליום יומיים ועכשיו יש אבל פחות. אולי באמת לחץ נפשי. פשוט פחדתי כי אף פעם לא היה לי לתקופה של כמה ימים באותו מקום.
  מה שיוצר מדאיג זה עניין הכאב בשרירי כפות הידיים. אני מבצע פעולה ומתחיל כאב אבל יש כוח לא מרגיש חולשה ויכול להרים אף משקולות. אף יש כאב גם במנוחה לפעמים מרגיש מעין כאב בשרירי כף היד כאילו תחילת התכווצות אף ללא התכווצות חזקה. האם זה סימן לals? . אציין שזה קורה יותר ביד ימין אבל מרגיש אותו דבר רק פחות ביד שמאל. בנוסף כאבים גם בכפות הרגליים אך ללא חולשות רק כאב שנהיה יותר חזק לאחר ריצה של כמה קילומטרים. הכאב חזק בבוקר בעת קימה ונחלש עם הזמן במהלך היום. השאלה האם זה נקרא חולשת שרירים או שחולשת שרירים מתבטאת בכך שאין מספיק כוח לבצע פעולות ולא כמו אצלי שאני מבצע אבל יש כאב אחרי זה או אפילו במנוחה בעת נגיעה בשרירי כף היד מרגיש כאב . אשמח לתגובתך

  #23865
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  כאב זו לא חולשה. התיאור שלך לא משמע כמו חולשת שרירים. כנראה שכל הסימפטומים של הכאבים וקפיצות השרירים קשורים, ויכולים לנבוע למשל מלחץ נפשי וכו'.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.