מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    דור
    משתתף

בדיקת MRI משפחתית שבוצעה לבדיקת קורפוס קלוסום

ממצאים:קורפוס קלוסום נראה במבנה וצורה תקינה

החדרים שמורים מודגם רושם לאטרופיה צרבלרית מודגמים מוקדים קטנים בחומר הלבן דו"צ תת קורטיקלייםללא הפרעה ב DWI שינויי סינגל בולטים תת קורטיקליים בחומר לבן ללא האדרה פתולוגית יתכן שינויים איסכמיים?שינויים על רקע אחר?פחות מתאים בקונפיגורציה לתהליך דמיאלטיבי יתכן על רקע מיגרנות?

הבדיקה נעשתה על רקע הריון אישתי עם עובר עם חוסר בקורפוס קלוסום
    בן 46 יש לציין שאין לי שום ממצאים קליניים ניורולוגיים.עורך בדיקות דם אחת לשנתיים עם ערכים נמוכים לסוכרת וכולסטרול .לחץ דם תקין פרט ל B12נמוך (טבעוני מגיל מאוד צעיר) .אתלט ברמה מעל חובבנית עם אחוזי שומן 10% ובריא לחלוטין
    לפני שלושה חודשים היו כאבי ראש רק בתזוזה בדיקה ניורולוגית היתה תקינה והכאב חלף בהדרגה ונעלם לאחר שבוע.
    ניורולוג שלח לבצע בדיקת דופלקס של עורקי צוואר והבדיקה תקינה לחלוטין
    מבין כשיש אטרופיה לאיבר בגוף האדם או במקרה שלי לצרבלום אז כנראה שהפגיעה בתאי העצב היא קשה.
    יש אינספור מחלות מוח הקשורות לתאי העצב ולאקסונים .האם יכול להיות מצב של silent Ms?
    האם תוכל לשפוך קצת אור על הבדיקה?תודה

דור
    משתתף

היום בדקו לי שוב את ה MRI ונצפו 5-6 נקודות או מוקדים לבנים לא מתאים בקונפיגורציה ל MS .האם יש בדיקות שהיית ממליץ עליהן ?האם לקחת אספירין?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    יש להתייחס לממצאי הבדיקה בהקשר הקליני. אך הבדיקה הנוירולגית שלך תקינה והנוירולג לא התרשם מבעיה נוירולוגית, יתכן שמדובר בממצאים אקראיים חסר משמעות קלינית. בכל אופן כדאי שתתייעץ עם הנוירולוג שהפנה אותך לבדיקה.
    בברכה
    ד'ררון דבי

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.