מוצגות 13 תגובות – 1 עד 13 (מתוך 13 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #23662
  גילי
  משתתף

  מזה כשלושה חודשים אני סובלת מתסמונת הפה השורף ובנוסף גם מצריבה בפנים, בעפעפיים,מתחת לעיניים ומתחת לאף וצידיו. יש גם אודם לסרוגין על האף, הלחיים הפנימיות והסנטר. אני חשה גם צריבה, דמעת , וכאב בעיניים ובמצח. עוד אני סובלת מכאבי גב תחתון, ירכיים, מפשעות וישבן.
  הצריבות בפנים קורות בהתקפים, אך לא מעירות משינה. הן יכולות להמשך שעות ארוכות.
  בדיקת עיניים תקינה, בדיקת פה ולסת תקינה.
  לפני שכל התופעות הנ"ל התחילו אובחנתי בבדיקת גסטרוסקופיה בגסטריטיס כרונית שנוצרה בשל חיידק הליקובקטר פילורי ובדלקת בוושט מסוג a ,. קיבלתי טיפול משולש שלאחריו חשתי בטוב מבחינה גסטרואנטרולוגית למשך חודש, אך לאחריו החלו לצוץ תופעות הצריבה בפנים ובפה.
  בתקופה שסבלתי מבעיות גסטרואנטרולוגיות סבלתי מצריבה בעורף, בירכיים ובזרועות שנעלמו בינתיים. חשוב לי לציין שכל התקופה הנ"ל הייתי ועודני בחרדה רבה.
  תודה מראש על תשומת הלב.

  #23663
  מיכל
  משתתף

  שלום גילי, שמי מיכל בת 32, אני גם סובלת מזה חודש משריפה בפה וירידה בחוש הטעם. השריפות האלו בפה פשוט מטרידות את מנוחתי, אני ממש בחרדה מזה. כל היום בלשון שורפת לי לעיתים גם כל הפה כולל השפתיים. אפשר לשאול מי איבחן לך את תסמונת הפה השורף? כבר הייתי אצל הרבה רופאים ואף אחד לא נתן לי מענה לבעיה, טוענים שאנשים צעירים אינם חולים בתסמונת הפה השורף. אני פשוט כבר מתוסכלת מכל המצב הזה

  #23664
  גילי
  משתתף

  שלום מיכל,
  רופאה מומחית לפה ולסת בדקה ולא מצאה ממצא שעלול לגרום לצריבה בפה, בלשון, בשפתיים ולטעם המר בפה, לכן אבחנה זאת כתסמונת הפה השורף. היא גם אמרה שקרוב לוודאי שהתסמונת החלה בעקבות חרדה. הטיפול שקיבלתי ממנה הוא חומצה אלפא ליפואית ואבץ, אך זה לא עזר.
  גם שני גסטרואנטרולוגים אמרו דברים דומים.
  אני בת 48.

  #23665
  מיכל
  משתתף

  תודה גילי על המענה. אני הייתי אצל רופא לפה ולסת שחשד שמדובר בפטרייה. אחרי טיפול של 5 ימים בכדורי אורלטן אין שום שיפור. הייתי גם אצל נוירולוגית שעשתה בדיקה נוירולוגית שיצאה תקינה. אני לחצתי לקבל ct מוח כאשר הגעתי למיון באחד הימים בעקבות התופעות. לא הסכימו לעשות לי אך נתנו לי המלצה לmri מוח. מחכה כרגע לתאריך לmri מוח. קצת מפחיד אותי כל המצב הזה אני ממש בחרדות מהתופעות הללו.

  #23666
  גילי
  משתתף

  אני מחכה לסיטי מוח וסינוסים, שא.א.ג המליץ לעשות, כי גם הוא לא מצא ממצא שעלול לגרום לצריבה.
  גם תוצאות אולטרסאונד בבלוטות הרוק תקינות.
  רק שהחרדה מגבירה את התופעה ואף מוסיפה סימפטומים, מנסיון אישי.

  #23667
  מיכל
  משתתף

  מסכימה איתך. ככל שעוברים הימים זה מחריף, כי המחשבה מורכזת רק בזה. מקווה שיעבור לנו במהרה. גם אני הייתי כבר אצל מליון רופאים. מאחלת לך החלמה מהירה.

  #23668
  גילי
  משתתף

  החלמה מהירה ובשורות טובות גם לך.

  #23669
  גילי
  משתתף

  החלמה מהירה גם לך ובשורות טובות.

  #23682
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  תסמונת הפה הצורב היא תסמונת נוירולוגית הדומה לתסמונת אחרות של הפרעות תחושה, כגון: תסמונת כפות הרגליים השורפות. מדובר בפעילות יתר של העצבים התחושתיים, שמקורה ככל הנראה בנטייה גנטית. בבדיקות לא מוצאים כלום, כי אין הרס של העצבים אלא הפרעה בתפקוד שלהם. המצב לא מתקדם. תרופות יכולות להקל.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

  #23690
  מיכל
  משתתף

  שלום ד"ר רון דבי. האם תסמונת הפה הצורב יכולה להופיע גם אצל צעירים? אני רק בת 32 האם זה הגיוני שבגיל כזה תופיע תסמונת הפה הצורב?

  #23691
  גילי
  משתתף

  דר' דבי
  תודה רבה רבה על המענה.
  האם גם הצריבה בפנים, בעיניים ובתוך האף והכאב בעיניים כשאני נוגעת בהן ובכלל עלולים לנבוע גם מהפרעה בתפקוד העצבים?
  לתשובתך אודה.

  #23706
  גילי
  משתתף

  היי מיכל.
  איך התאבון שלך?

  #23707
  מיכל
  משתתף

  היי גילי,
  התאבון בסדר, למרות שלפעמים בגלל הצריבות בלשון לא תמיד בא לי לאכול. לפעמים האכילה דווקא מרגיעה את השריפה בלשון. הבעיה היא חוש הטעם. לפעמים חוש הטעם נחלש לי, הטעמים בפה ממש חלשים ואז זה פחות מתחשק לי לאכול. השריפה הזו בפה פשוט נוראית. 24 שעות ביממה. בבוקר זה מתחיל חלש לקראת הערב זה כבר ממש בלתי נסבל.

מוצגות 13 תגובות – 1 עד 13 (מתוך 13 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.