מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #18102
  sm
  משתתף

  שלום, מזה תקופה תחושת צריבה / גירוי בעת ישיבה ממושכת, בקימה בבוקר אין בעיה אך עם ישיבה ממושכת במשך היום, הרגישות והצריבה מופיעות בהדרגה ומתחזקות. הפסקה לעמידה ולהסתובבות קלה מחלישה את הבעיה עד כדי היעלמות, אך עם חזרה לישיבה היא חוזרת בהדרגה. הבעיה מופיעה במפשעות ובסקרוטום בבירור בצד ימין. פרופסור מומחה לעור בדק ואבחן שאין שום מחלה עורית במקום. ברור שיש במקום רגישות יתר. מחפש פתרון – עניין של איכות חיים. מה יכול להיות מקור הבעיה וכיצד ניתן להשתיק את הבעיה.

  #18111
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  תחושת צריבה

  שלום

  יתכן מאוד כי מדובר בלחץ על עצב מקומי המעצבב את איזור הסקרוטום והמפשעות, והקרוי pudendal nerve. הלחץ מופיע בעיקר בישיבה ומוקל כצפוי בעמידה והליכה. לבעיה מספר טיפולים החל מטיפולים פיזיקליים, זריקות לחסימת העצב ובמקרים קיצוניים טיפול כירורגי לשחרור העצב.

  בברכה

  ד"ר רון דבי

  #18115
  sm
  משתתף

  מהו טיפול פיזיקלי ? אצל מי עושים טיפול כזה ? האם יש בכך סיכון / תופעות לוואי ?

  רופא משפחה אמר לי שבלוק עצבי יכול להחזיק סדר גודל של שבוע-שבועיים בלבד, וכי עשוי להיות בו סיכון יותר מתועלת. האם זה כך ?

  האם יש טיפול תרופתי יעיל לבעיה ? במידה שכן, האם זה משהו שאפשר לנסות ללא בעיה בפיקוח רופא ולראות אם עוזר ? התנגשות עם תרופות אחרות כלשהן ?

  תודה רבה.

  #18122
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  טיפול פיזיקלי הכוונה לטיפולים כמו פיזיותרפיה, מסאז', רפלקסולוגיה. ניתן לנסות תרופות, אך כמובן צריך להתייעץ עם רופא המשפחה או נוירולוג. חסם לעצב, אם לעשות אז במרפאת כאב על ידי רופא שמומחה לכך.

  בברכה

  ד"ר דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.