מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #20412
  נאור
  משתתף

  שלום ד"ר דבי. אני בן 35, בריא בדר"כ. לפני כ 4 חודשים ביקרתי במרפאתך בגלל קפיצות שרירים (שהגיעו לאחר תקופה קשה שעברתי מבחינה ריגשית). ביצעת בדיקה נויורולוגית מקיפה שהייתה תקינה וכבאורח פלא הקפיצות הפסיקו יום יומיים לאחר מכן. אציין שעברתי שנה קשה מבחינה אישית אשר לא אחת באה לידי ביטוי בתופעות פסיכוסומטיות שחלפו..
  בשבוע האחרון אני חש במעין צריבות/שריפה/עקצוץ בכל מיני מקומות בגוף בעיקר בחלק התחתון, התחיל באזור השוק, תאומים, ירך, ברך, ועבר לכף הרגל והאצבעות. תחושת הצריבה הזו מגיעה לשניה או שתים ונעלמת, ולא מפריעה לי בלילה. אציין כי בחודשים האחרונים חזרתי לרוץ בצורה אינטנסיבית, וטרם תחושת השריפה היו ועדיין יש כאבים קלים סביב השוקיים ואף רגישות בלחיצה במקומות מסויימים על השוק (שברי מאמץ?). זה לא מציק פיזית כמו שמעלה חשש לגבי מה התופעה, והאם היא מסוכנת. שאלתי היא, האם אתה סבור שעליי להגיע למרפאתך לבדיקה נירולוגית נוספת או שמא בדיקה מלפני 4 חודשים היא רלוונטית ומהימנה דיה בשביל לקבוע בסבירות טובה שאין לי מחלה נוירולוגית? אני מאוד מאוד לחוץ וחרד מהתופעה שמא מדובר בטרשת נפוצה, נוירופתיה או מחלה נוירולוגית אחרת. אודה לתשובתך. תודה רבה!

  #20417
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  אני חושב שהבדיקה מלפני ארבעה חודשים רלוונטית גם לעכשיו, ובדומה לקפיצות השרירים גם תחושת הצריבה והשריפה הן ביטוי לפעילות יתר של העצבים ככל הנראה שמושפעת מלחץ. לא נראה סביר שמדובר במחלה נוירולוגית.
  כל טוב
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

  #20423
  נאור
  משתתף

  תודה על המענה. האם הירדמות יד בלילה גם היא יכולה להיות ביטוי לפעילות יתר של העצבים?

  #20443
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  לדעתי הבדיקה לפני ארבעה חודשים מספיקה, התלונות שלך על פניו לא נשמעות כמחלה נוירולוגית. אני מניח שהן תחלופנה. הרדמות יש בלילה בד"כ זה לחץ על עצב בשורש כף היד, שנלחץ בזמן השינה. במקרה זה בדיקת EMG יכולה לבדוק אם העצב לחוץ.
  בברכה
  ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.