מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #24207
  shay
  משתתף

  ד"ר רון דבי שלום,
  מזה כחודש אבי סובל מקפיצות בלתי רצוניות בברך ימין מדי שניות אחדות. להבדיל מתיאור תופעת קפיצות שרירים כפי שמתואר באתר זה, הקפיצות מלוות בכאבים עזים, הוא אינו ישן בלילה ועד כה לא נמצא כדור שמקל על כאבים אלו. הוא נטל את משכך הכאבים טרמדקס OD 100 אשר גרם לו לתופעות לוואי כגון גירודים, הזעות וכו' וכיום הוא נוטל כדורי ארקוקסיה.
  בצילום גב הרופא טען כי הוא אינו רואה דבר וכנ"ל לגבי צילום ברך. חשוב לציין, כי אבי ריסק את הברך בתאונת דרכים לפני שנים ומאז סובל מכאבים בברך זו (בעוצמות נמוכות). כמו כן, לאחר ניתוח להוצאת הפלטינות נותר בברך חוט ברזל (לא במכוון) אשר לטענת הרופא מחובר לרקמות רכות בלבד ולכן אינו הגורם לקפיצות בברך ולכאבים.
  האורתופד טען שהוא אינו רואה דבר וככל הנראה מדובר בשריר שצריך לחזק והוא הופנה לפיזותרפיה בלבד.
  אנו חוששים כי האבחנה מוטעית ונשמח לחוות דעתך עפ"י נתונים אלו האם להערכתך מקור הבעיה עלול להיות עצבי והאם לדעתך יש לפנות לבדיקה נוירולוגית.
  תודה מראש,
  שי

  #24211
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  בד"כ קפיצות בלתי רצוניות הן לסיבה נוירולוגית ולא אורתופדית. בעיה אורתופדית יכולה לגרום לכאבים ממוקמים במפרק, להגבלה בטווח התנועה וכו', אך היא לא אמורה לגרום לקפיצות בלתי רצוניות. לכן, כדאי שאביך יבדק גם על ידי נוירולוג, ולו רק על מנת לשלול סיבה נוירולוגית.
  כל טוב
  ד"ר רון דבי

  #25089
  shay
  משתתף

  ד"ר רון דבי שלום,
  בהמשך לפנייה הקודמת, לצערי אנחנו חסרי אונים. אבי לא ישן לילות כבר חודשים וסובל מכאבי תופת שהספיקו להחריף.
  אנחנו לא יודעים מה לעשות ולו רק כדי לקבל תשובות.
  ישנן קפיצות לא רצוניות בברך כל מספר שניות בודדות.
  נוירולוגים מפנים את אבי חזרה לאורתופד כשאורתופדים שהיה אצלם מחזירים אותו חזרה לנוירולוג ואין תשובה מאף אחד לסיבה לתופעה זו.
  אבי קיבל הפניות לפיזותרפיה וכירופרקט כשבינתיים אין שיפור כלל.
  בנוסף, הוא ביצע בדיקת EMG שבתוצאותיה עלה כי "ישנה עדות לגל F של עצב טיביאלי מאורך- דבר שמתאים לפגיעה שורשית L5-S1 מימין".
  אשמח להסבר מה זה אומר והאם יכול להיות שזו הסיבה לקפיצות ולכאבים.
  האם על סמך מידע זה אתה יכול להגיד לנו מה ההשערות האפשריות ומה נדרש מאיתנו לעשות?
  אציין בנוסף כי הוא סובל במקביל מכאבי גב ונמצא כי יש לו בקע בגב תחתון.
  תודה רבה,
  שי

  #25098
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  גלי F מאורכים זה אומר שככל הנראה יש לחץ על שורשי העצבים בעמוד השדרה המותני. זה יכול לגרום לקפיצות. במידה וזו הסיבה, אז אולי יש מקום להשתמש בתרופות ספציפיות יותר כנגד הקפיצות. בכל אופן, לגבי הסיבה לבעיה אתם צריכים להתייעץ שוב עם הרופאים שמטפלים באביך. גם אם אין אבחנה חד משמעית, צריך לחשוב על טיפול לבעיה.
  כל טוב
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.