Home פורומים נוירלוגיה פורום נוירולוגיה קפיצות בגרון (צוואר)

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    מאיה
    משתתף

אני מטופלת אצל פסיכיאטרית משנת 2002 בשל דכאון קליני, אך אני סובלת מבעיה( או הפרעה) שבה שרירי צווארי גרוני הקדמיים קופצים ללא הרף, קפיצות כואבות, קפיצות מהירות כאלה, ואף פעם לא הצליחו לעזור לי בזה. רופאים קראו לזה " פסיכוסומטי" או נפשי, או שאמרו שלא מכירים את התופעה. עברתי בדיקת MRI ראש וצוואר כדי לשלול דבר מה אבל יצא תקין.

אני פשוט סובלת נורא. נטלתי בעבר אין ספור תרופות אנטי דכאוניות, ותרופות הרגעה למיניהם אך ללא הועיל.

התרופה היחידה שנראה שקצת עזרה היא ריספרדל( או ריספונד במינון נמוך).

לאחרונה פניתי לניורולוג, סיפרתי לו את הבעיה, כמה שאני סובלת ולא יודעת מה לעשות…..אמר לי לחזור לפסיכיאטרית….הסברתי לו שעד כה לא הצליחה לטפל בבעיה .

לבסוף נתן לי לעשות בדיקת דם של COPPER ּB12 ורשם לי תרופה Teril C.R במינוון 200 מ"ג.

האם לדעתך תרופה זו תעזור לי?

מה לדעתך יש לי ומה יכול לעזור לי?

אני זקוקה לעזרה נואשות.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

קפיצות שרירים יכולות לנבוע מסיבות שונות. לעיתים התכווצות או מתח גבוה בשרירים יכולות להיות גם תוצאה של טיפול תרופתי. הטריל הוא תרופה שמורידה את סף הפעילות של העצבים, כך שבהחלט יכול להיות שתעזור לך.

בברכה

ד"ר רון דבי

מאיה
    משתתף

ההודעה הראשונה שלי בעצם נכתבה לפני הרבה זמן (בפורום פסיכיאטרי) שם הציעו לי לפרסם את הודעתי בפורום ניורולוגי, וכבר הספקתי לנסות את התרופה טריל (TERIL CR)אך זה גרם לרגישות ותפיסת שרירי הצוואר עם הקימה מהמיטה.

כיום אני מטופלת בלוסטרל 100 מ"ג וריספונד 2 מ"ג, אך ברצוני לציין שהקפיצות קיימות כבר כ- 10 שנים, זה לא דבר חדש.

ברצוני לשאול האם לדעתך בלוטת המגן קופצת?

הקפיצות הם קטנות ומהירות ונמצאות רק באיזור הגרון. הם אינם ווקליות ואף פעם לא מפסיקות, ככה שלא נראה לי שזה טיק….(TIC).

דר רון דבי
    מנהל בפורום

קפיצות שרירים

מאיה שלום,

בלוטת המגן אינה יכולה לקפוץ, מה שקופץ זה תמיד שריר, כי זו רקמה מתכווצת. אני מניח שהשרירים באיזור הצוואר והגרון הם הסיבה לקפיצות. אם זה לא ווקאלי ולא מאוד מפריע אז לא תמחד חייבים לטפל.

בברכה

ד"ר רון דבי

מאיה
    משתתף

שלום רב,

אז זה העיניין, זה כן מאוד מפריע. הקפיצות הם קטנות ומהירות כאלה…..הם גם כן אף פעם לא מרפות….

שוב פעם אני הוספתי את טריל CR 400 מ"ג אחרי שדיברתי עם הפסיכיאטר שלי בטלפון ( הוא אמר שאפשר) לטיפול שאני כבר לוקחת, למרות שזה בכלל טיפול לאפילפסיה וכאב ניורופטי וגם מייצב מצב רוח במקרים של הפרעה דו קוטבית ומניה דפרסיה. למרות שלדעתי זה לא תרופה מתאימה לי אני כבר מיואשת.

אני כבר לוקחת את התרופה ארבעה ימים, ללא שינוי.

מה דעתך? מדוע יש לי את הקפיצות הללו? הם קיימות כבר 10 שנים, האם זה בכלל כתוצאה מלחץ על עמוד השידרה הצווארי מאחור? C2 C3 C4….?

אפילו הוספתי אלטרול 25 מ"ג בלילה בנוסף לטיפול של לוסטראל 100 מ"ג, ריספונד 2 מ"ג, אלטרוקסין 100 (יש לי תת פעילות בלוטת המגן), ולניטין בעת הצורך….

לדעתי אני לוקחת תרופות רבות מידי, ויכול להיות אינטראקציות לא טובות מהעיניין.

אני מודה לך מאוד על השבתך לכל תשובותיי עד הלום.
    בבקשה תשיבי גם על אלה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

קפיצות שרירים

שלום

לא ברורה לי הסיבה לקפיצות השרירים שלך. לא תמיד גם מוצאים את הסיבה. לא בטוח שיש צורך בשילוב של כ"כ הרבה תרופות. בכל אופן כדאי שתפנה להערכה יותר מקיפה על ידי נוירולוג.

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.