מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #26052
  גלי לוי
  משתתף

  שלום רב,
  בת 47, מזה חודש וחצי שאני סובלת מקפיצות שתחילה חשבתי שקורות לי בזמן הירדמות ועכשיו נדמה לי שאני לעיתים מתעוררת מאותן קפיצות.
  מדובר על קפיצה של רגל, יד, כתף, אצבעות בכל פעם איבר אחר. הייתי אצל שני ניאורולוגים ביצעתי eeg emg משני סוגים, בדיקות דם ct ראש ויצא תקין.הניאורולוגית הפרטית שהלכתי אליה כן אמרה לי לעשות מעבדת שינה ו mri אבל אמרה לגבי ה mri שאין ממש סיבה זה רק ליתר ביטחון ולגבי מעבדת השינה אמרה שלא בטוח שימצאו מה זה.הרופא שהייתי אצלו חשב שזה hypnik jerk והרופאה חשבה שזה או זה או חרדה.אני כבר אחרי שבועיים הייתי אצל פסיכיאטר וקיבלתי משהו להרגעה אך התופעה ממשיכה. אז ראשית אשמח לשמוע ממך אם יש לך כיוון אחר ממה שאמרו לי שני הרופאים ושנית פרט שאולי לא ממש הדגשתי להם הוא שבמשך שלוש שנים (אם לא יותר) הייתי שותה ביום כמעט שלוש פחיות של רד בול או אקסל הפסקתי לחלוטין רק שהחלו התופעות הללו , האם יכולה להיות ש"דפקתי" לעצמי משהו במערכת העצבית…? הקפיצות אגב הן ללא כאבים.
  אשמח לתגובתך
  בברכה,
  גלי

  #26059
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  יכול להיות שלתרופות ולתוספים שלקחת הייתה תרומה לבעיה ויתכן שגם ההפסקה המהירה תרמה לכך. בכך אופן, לא נשמע שמדובר במחלה נוירולוגית. כמו כן, יש אנשים שיש להם קפיצות בשינה וזה לא קשור למחלה כזו או אחרת. יכול להיות שעם חלוף הזמן, לאחר שהגוף "ישכח" מהאקסל והרדבול, הקפיצות ישתפרו.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.