מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    דוד
    משתתף

שלום ד״ר , כבר שישה חודשים שאני סובל מקפיצות שרירים ,אני בנאדם ממש חרדתי מטבעי, עוד לפני שהתחילו הקפיצות סבלתי מחרדת בריאות , לפני חודשיים אחרי פגישת רופא התחלתי לקחת פאקסט 20 מ״ג , מאז הקפיצות ירדו בהדרגה עד ממש (יש ימים רצופים שאין בכלל)
    סובל מכאבים בשרירי הצוואר המון , לפעמיים ידיים , ורגל ימין מרגישה לי חלשה יותר
    עשיתי בדיקות הכוללת ck-תקין emg-אחרי חודשיים – תקין ) נוירולוג פעמיים בהפרש של חודשיים (,פגישה השניה הייתה לפני שלושה שבועות)
    תקין בשניהם (לא היו שום קפיצות בבדיקות)

יש לציין שבכל יום אני משחק קטרגל ולא מרגיש חלש בזמן הזה
    כאבי גב תחתון מורגשים בימים האחרונים ,

מתוסכל ואשמח לשמוע את דעתך.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום,
    קפיצות שרירים זו תופעה שכיחה ולרוב אינה מעידה על מחלה נוירולוגית.
    נבדקת כבר פעמיים על ידי נוירולוג והוא לא מצא בעיה נוירולוגית, ולכן מדובר בקפיצות שרירים שפירות שיכולות להיות קשורות למצב החרדה, ואין סיבה לדאגה או לתסכול.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

דוד
    משתתף

היי דוקטור קודם כל תודה על תשובתך , אני רוצה להוסיף שבזמן האחרון כואב לי באמות בשני הידיים כשאני לוחץ למישהו את היד או בכללי אם אני אוחז במשהו אז כואב לי באותו האמה ממש , האם זה משהו שאני צריך לחשוש ממנו ? מפחד ממש מ als אני בן 25.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

זה לא נשמע כסימפטום מעורר חשש. כאב באמה בעת פעילות אינו אופייני כלל ל- ALS
    בברכה
    ד"ר רון דבי

דוד
    משתתף

דוקטור זו שאלתי האחרונה אשמח אם תעזור , האם קפיצות בלשון גם יכולות להיות שפירות ? עברו לי הכאבים בידיים, ועצם זה שאני מתפקד רגיל אז לא נראה לי שיש לי חולשה או דילדול שריר כלשהו

יש לציין שכבר שמונה חודשים אני מרגיש כך ופשוט בימים האחרונים אני מרגיש לפעמים קפיצות או תחושת זרם קטן בלשון.

• התגובה הזו עודכנה לפני לפני 9 months, 2 weeks ע"י דוד.
    • התגובה הזו עודכנה לפני לפני 9 months, 2 weeks ע"י דוד.
    דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום,
    כן, התמונה הכללית אצלך כולל בלשון נשמע כבעיה שפירה.
    תוכל כמובן להיבדק שוב על ידי נוירולוג.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    מומחה בנוירולוגיה

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.