מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #26290
  דני
  משתתף

  שלום דוקטור אני מאוד אעריך את תשובתך בנושא.
  מזה כחודש סובל מקפיצות שרירים שמתגברות מיום ליום, לא יודע בדיוק אם זה סוג של קפיצות שרירים או משהו אחר..למשך כל היום ממש כל דקה כמעט מין קפיצה קטנה חדה כמו קפיצה זריזה של חלק קטן מהשריר בעיקר ברגליים ובידיים, אבל לפעמים גם בגב בבטן פנים וכו. מופיע גם לפעמים ממש קפיצות שהם כמו רעד של כל השריר בצורה ממש חזקה ומוזרה לכמה שניות ומפסיק.
  מאחר שהמצב לא פוסק זה מפריע משמעותית לישון, בנוסף יש עייפות וכבדות מתמשכת של הרגליים. אני מתאמן בחדר כושר והתופעות בעיקר גוברות בימים אחרי האימונים, עשיתי הפסקה שבועים מאימונים זה אומנם הוריד את התדירות אבל לא את התופעה. נכנסתי לאינטרנט וקראתי ובהרבה מקומות זה ממש נשמע כמו תסמינים של als וזה הכניס אותי לחרדות רבות וקשות שלא פוסקות. מצד שני ,לא יודע אם זה קשור, אבל באימונים בחדר כושר אני מרים עדיין את אותם משקלים בכל השרירים ואין היחלשות שלהם. בדיקת דם שעשיתי הראתה ממצא חריג אחד של cpk 400 קצת גבוה.. התור לנוירולוג בעוד הרבה זמן ובנתיים אני מאוד חרד מהדבר ולא מצליח לישון. אני לא יודע אם התופעה עצמה מפריע לי כמו הפחד שמדובר במשהו חמור יותר. האם אתה יכול בבקשה להגיד לי מהי דעתך בנושא ואם אתה מכיר את התופעה / מה עליי לעשות ?

  #26305
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  קפיצות שרירים

  שלום

  התופעה שאתה מתאר שכיחה מאוד בקרב אנשים בריאים, יכולה להיות קשורה ללחץ נפשי, לאחר מאמצים גופניים ולעיתים ללא סיבה ברוה, אלא פשוט זה מופיע. רמת CPK של 400 גם היא רמה שניתן למצוא אצל בריאים, בפרט אצל אנשים עם מסת שרירים בריאה או לאחר פעילות גופנית. כך שסביר שאין מדובר במחלה נוירולוגית. אבל בכל אופן, כדאי כמובן שתיבדק על ידי נוירולוג .
  בברכה
  ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.