מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    טל ב
    משתתף

לפני שנה וחצי חליתי בפציאליס לאחר לידה.
    בדיוק לאחר הלידה החל כאב עז ביותר מאחורי אוזן שמאל, (כאב שנמשך בערך שבועיים בעוצמה אדירה), קפיצות של שרירים בלתי רצוניות בפנים ולאחר כמה שעות הפנים היו עקומים.
    CT ובדיקת EEG שנעשו בביה"ח יצאו תקינות, למרות שאני חייבת לציין כי הטכנאית שבדקה אותי ב-EEG, אמרה ש"משהו" לא נראה לה אבל הבדיקה תקינה…
    החלמתי אחרי כחודש. אין בעיה בשליטה בשרירי הפנים, אבל הצד השמאלי שנפגע- מורם טיפה יותר מהצד הימני ואם מסתכלים טוב נראה כי אולי עברתי בו מתיחה…

מאז, ישנן קפיצות בלתי רצוניות של שרירי הפנים. אין המדבור בעוויתות חזקות אך הן מורגשות היטב ומי שמסתכל בזמן שזה קורה רואה קפיצות קטנות בכל מיני מקומות. רוב הקפיצות הן דווקא בצד הימני של הפנים (לא זה שנפגע).

במהלך השנה האחרונה עשיתי בדיקת MRI שיצאה תקינה.
    ביומיים האחרונים יש עלייה בתדירות הקפיצות הבלתי רצוניות בצד ימין בכמה נקודות, בעיקר מצד ימין של האף.

באיזו דרך אפשר לדעת למה נגרמות הפרעות אלו?
    אני כמובן חוששת שיובילו שוב לפציאליס או לגרוע מכך…

תודה!

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום

לעיתים קרובות קפיצות שרירים יכולות להיות שריד של הפציאליס, אך אצלך זה בצד השני, כך שלא בטוח אם זה בכלל שייך לפציאליס, או שאולי הייתה לך גם מעורבות קלה של הצד השני. בלי קשר לפציאליס קפיצות בשרירי הפנים הם תופעה די שכיחה, אצל הרבה אנשים קיימות למשל קפיצות בעפעפיים. זו לא תופעה שמרמזת או מעידה על התפתחות של פציאליס בעתיד. אם התופעה לא ממש מפריעה לא בהכרח צריך לטפל.

כל טוב

ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.