מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אריה
    משתתף

שלום רב לפני כשנה היתי קצת בחרדה.התחילו לי
    קפיצות שרירים מכאיבות בין הברך וכף הרגל בשתי הרגלים בישיבה ובשכיבה 24 שעות . עד שקשה לי לשבת .גם פרסטזיות שהן כפי שקראתי תחושות מוזרות בעור של סיכות +ויברציות. נכנסתי לחרדה עצומה .הנני בן 63 בריא.
    . טיפול תרופתי לא עזר. נרולוג שבדק אותי אמר
    לי שאין לי כל מחלה נרולוגית.אתה בחרדה. לא ראה פסיקולציות.גם בemg לא נראו פסיקולסיות.אני רואה וחש אותם. כמו שהסברת.אם המחט לא על השריר כשיש פסיקולסיות.המכשיר לא יראה אותם. תופעה קודמת היתה לי לפני 8 שנים היתי בחרדה שעברה אחרי שנה כללה את הפרסטזיות +קפיצות שרירים כואבות אקראיות לא כמו עכשיו .קראתי באינטרנט שסימני מתאימים ל bfs
    סינדרום קפיצות שרירים שפירות הנמשך שנים רבות .האם יש לי לדעתך את הbfs או חרדה שגורמת את התופעות הללו.?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

קפיצות שרירים

שלום

קפיצות שרירים או מה שקרוי פסיקולציות הן תופעה שכיחה למדי. לעיתים קרובות קפיצות השרירים מוחמרות בעת מתח נפשי ואז גם יכולות להתלוות להן הפרעות תחושה, כמו תחושתצ עקצוצים, תחושת נימול וכו'. כמובן שבכל סימפטום נוירולוגי בין אם מדובר בסימפטומים של קפיצות שרירים או התכווצויות שרירים או הפרעות תחושה חשוב לשלול בעיה נוירולוגית, וכפי שאני מבין הדבר כבר נעשה אצלך. נבדקת על ידי נוירולוג שלא מצא מחלה או הפרעה נוירולוגית. מה שנותר לך זה פשוט לטפל בסימפטומים, בין אם על ידי תרופות שמורידות את המתח הנפשי או תרופות אחרות או או בטיפולים שאינים תרופתיים. בכל אופן בנוגע לטיפול רצוי כמובן שתתייעץ עם נוירולוג.

בברכה

ד"ר רון דבי

אריה
    משתתף

לרופא הנכבד
    תודה בעד התשובה המאלפת. .אודה לך למה אתה מתכון בתשובתך
    לתרופות אחרות או לטיפולים שאינם תרופתיים.
    האם יש תרופות או טיפולים שיקטינו את קפיצות
    השרירים הכואבות ?

תודה רבה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

קפיצות שרירים

שלום

בנודע לטיפול לא תרופתי, אפשר לנסות טיפולים כמו דיקור, ביופידבק וכו'. תוכל לבדוק במחלקת רפואה משלימה בקופ"ח. בנוגע לתרופות, תלוי עד כמה הדבר מפריע לך. אם קפיצות השרירים נסבלות, ואתה מודע לכך שלא מדובר בבעיה משמעותית, אז אתה לא חייב טיפול תרופתי שיש לו גם תופעות לוואי, והיעילות היא חלקית.

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.