מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #17330
  nil
  משתתף

  שלום ד"ר רון דבי,
  לאחר תקופה ארוכה שעושה רושם שמערכת העצבים שלי יצאה מאיזון כנראה בעקבות הפסקת עישון לא ברור(חוסר יציבות, נוקשות שרירים, כאבים בכל מיני מקומות בגוף, צריבה בכפות הידיים ובאמות ובמקביל עייפות שאף פעם לא חשתי, צריבות בגב כף הרגל ובשוקיים, צריבות בקרקפת הרגשה כאילו חובקים לי את הראש ועוד)
  כעת הדברים שקיימים הם קפיצות שרירים בכל הגוף
  כאבים בידיים בעיקר בכפות הידיים לעיתים הרגשה של מתיחה של שרירים בעיקר בכופפי הידיים ובשוקיים (לעיתים רחוקות). נשלחתי לפני שלושה חודשים ל EMG שיצא תקין לחלוטין.
  שמתי לב למשהו שלטעמי יכול אולי לעזור באבחנה, היום עשנתי סיגריה לאחר תקופה של שנה וחצי שלא עישנתי והרגשתי זרמים בידיים וששריר של יד שמאל כופפי הידים נמתח.
  ד"ר האם יש לך כיוון כללי שכדי לבדוק?
  אודה לך על תשובתך

  #17347
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  קפיצות שרירים

  זה שה- EMG יצא תקין, זה שולל חלק גדול מבעיות עצבים ושרירים. סביר ביותר שהתלונות שלך הן תוצאה של מתח או רגישות יתר של מערכת העצבים ואינן תוצאה של מחלה נוירולוגית. בכל אופן אם ימשיכו כדאי שתבדק גם על ידי נוירולוג.

  בברכה

  ד"ר רון דבי

  #17354
  nil
  משתתף

  ד"ר שלום,
  עברתי עוד כמב ברורים שלא פרטתי בהודעה הראשונה להלן ריכוז –
  בדיקת דם כוללת הכל תפקודי בלוטת תריס, מלחים, ויטמינים, CK הכל היה תקין.
  על פניו הכל תקין.
  אבל לצערי לא הכל תקין – יש לי קפיצות שרירים, כאבים בידיים, לעיתים עקצוצים בראש לעיתים מבצע תנועה עם היד והכל כואב מעין כאב חד.
  לי לא ברור כיצד כל הבדיקות תקינות ואני עדיין חש את התחשות הללו.
  אני מבין שמדובר במערכת העצבים ההיקפית אבל שום בדיקה לא מראה שמשהו לא תקין.
  הכאבים מתגברים לדוגמה בזמן לחץ בעבודה או בבית אבל יכולים להופיע גם בזמן רגיעה שאני מול הטלוויזיה.
  אמרתי משהו שלא התייחסת אליו בהודעה הראשונה לגבי עישון, עישנתי סיגריה אחת אחרי שנה וחצי שלא עישנתי וחשתי מעין זרמים בידיים האם זה עוזר משהו לאבחון?

  #17362
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  לא נראה לי שיש קשר לסיגריה. פעמים רבות כל הבדיקות תקינות, וזה לא מפתיע, כי לא מדובר במחלה של מערכת העצבים הגורמת להרס או נזק לעצבים, אלא פשוט לפעילות יתר של העצבים, שלמעשה קשורה לתכונות ההולכה של העצבים. בנוגע להמשך טיפול, עליך לפנות לרופא שלך או לרופא נוירולוג .

  בברכה

  ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.