מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    דניאל
    משתתף

שלום ,אני בן 30. מזה כמה שנים שאני מרגיש קפיצות שרירים באיזורים שונים בגוף אך לרוב באיזור הירכיים והשוקיים. אף פעם לא יחסתי לזה חשיבות. מאז שקראתי שקפיצות שרירים זה אחד הסימפטומים המעידים על מחלת עצבים, הקפיצות הפכו יותר תדירות ולא עובר יום בלי שארגיש את אותן קפיצות שרירים (90% מהקפיצות קורות שאני במנוחה במצב ישיבה או שכיבה). כמו כן, יש ימים שאני מרגיש כמו "כבדות" באיזור הירכיים ולפעמים השוקיים.. כאילו הרגלים מתקשות לסחוב ואז זה עובר ליום-יומיים וחוזר. חשוב לי לציין שאין לי בעיה לעשות שום פעילות כמו הליכה, עליית מדרגות, הרמת דברים (בימים שאני מרגיש כבדות קצת יותר קשה אבל לא מגביל). עוד דבר שאני מרגיש זה תחושה של רעד קל בידיים וברגליים.
    עשיתי בדיקות דם, בדיקת CPK יצאה 89.. מה שאומר בטווח הנמוך. נוירולוג שפניתי אליו באופן פרטי עשה לי בדיקה פיזית שכללה בדיקת רפלקסים, מעבר מישיבה לעמידה, כריעה, עמידה על עקבים וקצות אצבעות, בדק לי תחושה בגפיים ע"י מקל ובדיקת כח גס. בזמן הבדיקה לא היו לי קפיצות בשרירים והרופא ציין בסיכום הבדיקה ללא קפיצות, ללא דלדול שריר (איך אפשר לדעת באמת? הרי לא כל הדברים באים בו זמנית ומיד…).
    לדבריו הבדיקה תקינה ואין צורך בהמשך בירור עכשיו. אחרי שנרגעתי בדיוק ליום אחד, תחושות ה"חולשה" ברגליים והקפיצות החוזרות בשרירים שוב הלחיצו אותי.
    האם יש צורך בבדיקת emg או שבדיקת נוירולוג מספיקה? האם יכול להיות שכל הדברים האלה נובעים ממתח וחרדה? זה לופ שלא נגמר.
    תודה וסליחה על האורך.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

קפיצות שרירים,

שלום

קפיצות שרירים הן תופעה שכיחה שלרוב אינה מעידה על מחלה נוירולוגית אלא נובעת מרגישות כזו או אחרת של העצבים המוטורים, לכן התופעה נקאת קפיצות שרירים שפירות. ברגע שנבדקת על ידי נוירולוג והוא לא מצא בעיה נוירולוגית, אז זה כנראה המצב ולכן אין סיבה לדאגה. אם הקפיצות לכשעצמן מאוד מפריעות, ניתן לטפל בהן, אך לא תמיד הכרחי.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.