מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אורי
    משתתף

שלום דר,הסיפור שלי מתחיל לפני 3 חודשים שחטפתי מחלת הנשיקה מebv+cmv (מנה כפולה) התמודדתי עם העייפות והתסמינים של המחלה יפה מאוד עד שהופיעו לפני חודש קפיצות שריר אצלי בכל הגוף, לא התייחסתי לתופעה הזאת כמה ימים עד שקראתי שזה עלול להעיד על תסמינים של מחלות שרירים קשות ואז נכנסתי לסטרס מיד הזמנתי תור לנוירולוגית שעשתה לי בדיקה כללית ואמרה שלא רואה סימנים למחלה ניוירולוגית כזאת או אחרת אבל הפנתה אותי לבדיקת cpk וגם EMG+NCT,יש לציין שאני גם מרגיש התמקדות של הקפיצות ומאין זרמים באזור רגל ימין מתחת לברך וגם לאחר הליכה זרמים בכף הרגל עם תנודות עצמאיות של הבוהן חצי מילימטר ימינה ושמאלה עם הופעת חולשה שאורטופד בדק תרגל וטען שאין חולשה לאחר שהתנגדתי חזק בבדיקה שלו, לאחר שהגיעו התשובות של כל הבדיקות הלכתי לרופאה נוירולוגית פרטית )דר ליאורה רוזן)שאמרה שהcpk תקין וגם בדיקות הemg-nct תקינות לחלוטין מבחינת מחלות עצב שריר, אך יש איזשהוא ממצא אקראי שקשור לכאבי גב אבל לא משהו מדאיג שקשור לקפיצות שריר אלא משהושיכול ליהיות אצל כל בן אדם. דר רוזן אמרה שכל הסיפור אמור להעלם לבד תוך 3 חודשים אם לא לחזור עלבדיקת emg נוספת אבל להארכתה זה יעלם כי היא סברה שאולי משהו בגב משפיע על הרגל ועל העצבים.כמובן שאני עדיין לא שקט כי זה לא עובר שאלתי היא מה יכול ליהיות הסיבה לכל התופעות האלה בהתחשב שכל הבדיקות תקינות עד כה והאם יש לזה קשר למחלת הנשיקה שעברתי, בתודה מראש על תשובתך…

אורי
    משתתף

יש לציין שבמהלך ריצה אני כמעט ולא חש כלל את הזרמים ושאר התיפעות ברגל רק לאחר מנוחה אחרי הריצה הסממנים האלה חוזרים

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    קפיצות שרירים או תלונות כמו שאתה מתאר יכולות להיות לאחר זיהום וירלי או לחץ נפשי וגם בלי סיבה ברורה. ברגע שהבדיקה הנוירולוגית תקינה, וגם בדיקת EMG ובדיקות המעבדה תקינות, לא נראה שיש לך סיבה לחשוש.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

אורי
    משתתף

דר דבי שלום תודה על תשובתך הקודמת, אני עדיין באי שקט בחמישי שעבר 22.10 ביקרתי אצל דר פינקלשטיין ויטלי בוולפסון שהביט על הemg וטען שהבדיקה התקינה שוללת 99 אחוז מחלה נוירולוגית והבדיקה הנורולוגית שלו תקינה לחלוטין כמובן שנרגעתי לשעות ספורות וקבעתיemg אצלו במכון בתל אביב עשיתי אצלו emg גפיים תחתונות והוא אמר שהבדיקה תקינה לחלוטין ואין טעם להגיע עוד פעם לבדיקה נוירולוגית בעקבות תקינות הבדיקות,.כרגע יש ימים שאני מרגיש קושי בדיבור מאין לחץ אחרי משפטים ארוכים מתחת לסנטר ויש ימים שאין את התחושה הזאת,בנוסף לזה יש לי כבר חודש קושי בהרמת דברים ביד ימין מכיוון הכתף יש לציין שאני מסובב את היד בתנועה סיבובית יש קפיצה כזאת של המפרק ביד שמאל (התקינה)אין את הקפיצה, שאלתי היא האם זאת בעיה נוירולוגית או אורטופדית? האם שתי בדיקות הemg שעברתי אחת של 4 גפיים ואחת של גפיים תחתונות אצל דר ויטלי יכולות לתת לי כברלישון בשקט למרות כל הקשיים שפירטתי בתחילת ההודעה ( קושי מסויים בדיבור לפרקים, קושי ברמת חפצים )

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום,
    נבדקת כבר על ידי נוירולוג מומחה ובצעת EMG והכל תקין, משמע שאין אצלך כל עדות למחלה נוירולוגית.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

אורי
    משתתף

דר תודה על המהנה המהיר אתה עוזר מאוד בייחוד בארצינו עם ההמתנה הארוכה לתורים דר עלתה לי שאלה נוספת , באחד המאמרים שלך רשמת שבהתחלת הופעת תחושת חולשה בידיים במחלות ניווניות לא מרגישים בהתחלה בשינויים כי החולשה מתחילה בקטן, במקביל אתה טוען שאחרי בדיקה נוירולוג תקינה אפשר ליהיות שקטים,אז שאלתי היא האם נוירולוג יכול להבחין בחולשה שהיא מתחילה בקטן כי בהתחלה הסימנים לא בולטים והאם חולשה שמתחילה כך נצפת בבדיקת emg,????

דר רון דבי
    מנהל בפורום

קפיצות שרירים

שלום
    בבדיקה הנוירולוגית אמורים לראות סימני מחלה כבר בהתחלה, מעבר לכך בדיקת EMG היא בדיקה רגישה מאוד, ומראה את סימני המחלה עוד לפני שהיא מתבטאת בחולשת שרירים. דהיינו עוד לפני שהיא מתפרצת קלינית. לכן אם גם בדיקת EMG וגם בדיקת נוירולוג תקינה אז אין מקום לדאגה.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.