מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    מאיה
    משתתף

היי, בת 34. לפני כחודשיים התחילו לי כאבי שרירים ולאחר מכן גם קפיצות שרירים בכל מיני מקומות בגוף. זה קרה בעבר לפני 3 שנים ועשו לי בדיקת emg שיצאה תקינה. נבדקתי עי נוירולוג לפני כחודש הבדיקה הייתה תקינה. הציע לי להרגע ולא להיות במתחים ולקחת ולריאן, מה שאכן עשיתי ותקופה מסוימת היה שיפור אבל עכשיו שוב התגבר: מאז הקפיצות ממשיכות ולעיתים אף מתגברות. בנוסף, בימים האחרונים התחיל לי גם באזור כף יד ימין, סמוך לאגודל, התכווצות שבאה והולכת( לא קפיצה אלא התכווצות שרואים ממש את האזור נכנס כזה פנימה ואז חוזר למצב רגיל באופן לא רצוני). עליי לציין שאני מאמצת די הרבה את היד הזו גם בהרמת הבן שלי וגם עם המחשב, בעבר היה לי באזור דלקת בגיד ועדיין לפעמים האזור כואב. במקביל עדיין יש קפיצות שרירים בכל מיני אזורים בגוף, לעיתים כאבים בשרירים. . עשיתי גם לפני חודש וחצי בדיקות דם כולל cpk שיצאו תקינות. לאור הבדיקה הנוירולוגית שיצאה תקינה האם יש מקום לדאגה ? אני עדיין מאוד לחוצה שזה ממשיך וגם מתגבר וגם בגלל שיש פה גם את התופעה החדשה של ההתכווצות באזור כף היד שנורא מלחיצה אותי. ממה תופעת התכווצות כזו יכולה לקרות?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

קפיצות שרירים,

שלום

קפיצות שרירים והתכווצויות שרירים יכולות להיות תופעה שכיחה אצל אנשים בריאים. מאחר שנבדקת על ידי נוירולוג והבדיקה הנוירולוגית הייתה תקינה, ולא היו ממצאים של בעיה או מחלה נוירולוגית, אני לא רואה סיבה לדאגה או חשש.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.