מוצגות 14 תגובות – 1 עד 14 (מתוך 14 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    א.ע
    משתתף

שלום רב.בת 49 בריאה בדכ.
    בחודש האחרון אני סובלת מקפיצות שרירים(פסיקולציות) בעיקר בשוקי הרגליים.הפסיקולציות אינן מכאיבות אך מטרידות עד מאוד ורבות בעיקר בכל פעם שאני רוצה לנוח.מידי פעם במהלךהחודש היו קפיצות בודדות במקומות אחרים,אך ברגליים ,קפיצות רבות.בשנת 2012 היה ארוע דומה של פסיקולציות שנבדק ולא נמצאה כל בעייה.מה שהוגדר -שפירות.
    בחודשים האחרונים אני מצויה במתח נפשי ומבינה שזה גם עלול להחמיר מצב זה.הבעיה שמטרידה אותי שבשבועות האחרונים גם יש לי תחושת כאב ברגליים(מה שלא מונע ממני כל פעילות)צועדת מידי יום 6 ק"מ.רופא המשפחה,ביצע בדיקות דם,ס.ד.ש.ד,כימיה,TSH,בדיקות ראומטיות,הכל תקין.בדיקה נוירולוגית של תגובה ,רגישות,רפלקסים.תקינה.MRI מח מלפני 7 חודשים-תקין(בשל ציסטה קטנה באונה פרונטאלית)בשנת 2012 EMG תקין.
    רופא משפחה העלה גם השערה שנעלי ספורט חדשות שאני החלפתי לפני חודש וחצי בערך ולא ככ נוחות)גם תורמות את חלקן.
    אני מודאגת מאוד וחוששת ממחלות קשות כמו שאני קוראת עליהן בזמן שמקלידה את הערך פסיקולציות…האם יש מצב שגם יעברו לבד?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

פסיקולציות

שלום
    ברוב המקרים פסיקולציות, שהן למעשה קפיצות שרירים עדינות, הינן תופעה שפירה, שיכולה להתגבר במצבי לחץ או לאחר מאמצים גופניים, ואינה מעידה על מחלה נוירולוגית. ברגע שנבדקת כבר על ידי נוירולוג והוא לא מצא מחלה נוירולוגית אז לא נראהשיש מקום לדאגה. קפיצות השרירים יכולות לעבור לבד, יכולות גם לחזור בעתיד, אך ברגע שנשללה מחלה אין לכך משמעות.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

א.ע
    משתתף

דר יקר
    תודה על תשובת,אתמול ביצעתי בדיקת EMG עם ובלי מחט
    הבדיקה היתה תקינה לחלוטין.הרגליים עדין כואבות אך עושה רושם שהקפיצות פחתו מעט,הרופאה המבצעת הציעה לי לנסות לקחת ויטמין הנקרא:אנטי לג.האם נראה לך שיכול לעזור?האם אפשר להירגע מכך שהבדיקה תקינה?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

קפיצות שרירים
    כן בוודאי זה יכול לעזור לקפיצות השרירים, וגם בלי תופעות לוואי
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

א.ע
    משתתף

שלום דר נכבד,בהמשך לקפיצות השרירים הנמשכות כבר חודש וחצי נבדקתי עי נוירולוגית ששלחה אותי לבדיקות דם ראומטיות,CPK 'TSH'וכולן חזרו תקינות.היא גם שלחה אותי לסיטי צוואר שאשמח לא לבצע בשל הקרינה.היא כתבה חשד למיאוקמיה?EMG תקין.המליצה להמשיך באנטי לג שאני נוטלת כבר שבועיים ולא עוזר ולקחת טריבמין וקלמנרבין מפני שאני לחוצה מהתופעה.
    שאלותי:האם נראה לך כי זה הטיפול המתאים ואם כן,מתי זה יכול להתחיל להשפיע?האם כאבי הרגליים הם חלק מתופעת הקפיצות המטרידה הזו?תודה גדולה מראש.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

קפיצות שרירים

שלום
    ברוב המכריע של המקרים קפיצות שרירים הן פסיקולציות שפירות. יכולות להחמיר במתח נפשי, לאחר מאמצים גופניים, ולעיתים ללא סיבה נראית לעין. אם ננבדקת על ידי נוירולוג ןהוא לא מצא כל עדות למחלה נוירולוגית אז אין סיבה לדאגה. הפסיקולוציות יכולות לחלוף עם הזמן.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

א.ע
    משתתף

ד"ר נכבד,מצטערת ששוב פונה,אך התחושות המוזרות והכאבים ברגליים מטרידים אותי.מעוניינת לדעת האם התחושות והכאבים קשורים לקפיצות השרירים בחודש וחצי האחרון.תוך כמה זמן אם בכלל יכול הטריבמין להתחיל לעזור?אני לג שלוקחת כבר שבועיים וחצי לא עושה כלום.והאם התופעה הנ"ל יכולה לחלוף כפי שבאה?

א.ע
    משתתף

ד"ר נכבד,מצטערת ששוב פונה,אך התחושות המוזרות והכאבים ברגליים מטרידים אותי.מעוניינת לדעת האם התחושות והכאבים קשורים לקפיצות השרירים בחודש וחצי האחרון.תוך כמה זמן אם בכלל יכול הטריבמין להתחיל לעזור?אני לג שלוקחת כבר שבועיים וחצי לא עושה כלום.והאם התופעה הנ"ל יכולה לחלוף כפי שבאה?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

מאחר שאת מאוד מוטרדת, כדאי שתפני להערכה על ידי נוירולוג שיבדוק אותך ויתרשם ממצבך. כעיקרון לא כל סימפטום נוירולוגי כגון קפיצות שרירים או הפרעות תחושה הוא סימן למחלה נוירולוגית, הרבה פעמים אלה תופעות שקורות אצל אנשים בריאים עקב נטייה כזו של מערכת העצבים.

בברכה
    ד"ר רון דבי

א.ע
    משתתף

תודה על תגובתך.כיוון שנבדקתי לפני כשבועיים אצל נוירולוגית,ועשיתי בדיקות דם שכולן תקינותEMG תקין מלפני חודש,והתחלתי לקחת ויטמנים לפני פחות משבועיים,האם יש סיכוי שהם עוד יתחילו להשפיע?האם הגיוני שהתופעות עדיין ממשיכות?
    האם יש טעם כבר בתור נוסף לנוירולוג?

א.ע
    משתתף

שלום לך ד,ר נכבד.בהמשך לשאלותי,עדיין ממשיכות לי קפיצות השרירים וכאבי הרגליים.
    למרות שמזה חודש לוקחת טריבמין ואנטי לג ללא כל שינוי.בשבוע האחרון התווספו גם כאבים בשרירי הישבן.
    לאחר שלפני חודש בצעתי EMG תקין ובדיקות דם תקינות,בצעתי היום שוב בדיקת לCPK שעלתה בחודש מ139 ל 183 שזה לא תקין.
    אני חוששת ממחלת שרירים.
    הנוירולוגית שראתה אותי לפני חודש אמרה לי שאני בחורה בריאה אך באבחנה כתבה:מיוקמיה?
    אני נמצאת בלחץ בגלל התחושות הנל .
    רופא המשפחה חושב שאולי כדאי לבצע CT צוואר?
    האם העליה בבדיקת הדם מדאיגה?יש לציין שעשיתי הבדיקה בערב ולאחר שבאותו יום צעדתי בבוקר.
    אך גם בבדיקה הקודמת היה כך?האם מדאיג?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

כן ,
    יש כמובן סיכוי שהתופעות יחלפו. אם ימשיכו, אז יש מקום לבדיקה חוזרת אצל הנוירולוג.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

א.ע
    משתתף

שלום ד"ר נכבד
    כיוון שיש לי תור אלייך רק בסוף נוב',יש לי שאלות נוספות:
    קפיצות השרירים נמשכות כבר ארבעה חוד' ללא הפוגה.בעיקר בשור רגל שמאל.
    לפני חודש שוב נבדקתי ע,י נוירולוג שאמר שבדיקה נוירולוגית תקינה(EMG) מלפני 3 חודש' תקין.
    אמר שאם לא יחלוף תוך 3 חוד' לחזור על הבדיקה.לא התרגש מערך של 189 CPK.
    יעץ לי לקחת ויטמין E ולשתות מיי טוניק.
    שום גבר לא עוזר.השרירים ממשיכים לקפוץ.הדבר מטריד אותי מאוד.כמו כן,לעיתים כאב בישבן בישיבה(לא יודעת אם קשור)
    קרתי שקםיצות שרירים שאינן מלוות בהנעת הגפה ושאינן מלוות בהפרעות תחושה יכולות להיות התחלה של ניוון שרירים.האם אחרי 4 חודשים כבר היו צריכים להיות סימנים נוספים?אין לי כל חולשה בשרירים רק כיוון שזה לא עובר תקופה ממושכת ,אני בחשש.
    תודה רבה מראש.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

קפיצות שרירים,
    שלום

קפיצות שרירים בלבד אינן סימן לניוון שרירים!! ניוון שרירים כשמו כן הוא, השרירים מתנוונים בגלל הרבה מאוד סיבות, אבל אז כתוצאה מהניוון הם מצטמקים ויש גם חולשת שרירים. קפיצות שרירים זו תופעה די שכיחה, ולרוב אינה מעידה על מחלה נוירולוגית.

בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 14 תגובות – 1 עד 14 (מתוך 14 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.