מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    נאור
    משתתף

שלום ד"ר. בן 38 בריא.
    אני סובל מס' שבועות מקפיצות שרירים בכל הגוף, זו הפעם השלישית (או יותר) ב 3 שנים האחרונות. נבדקתי על ידך לפני 3 שנים וגם ע"י נוירולוג נוסף לפני 8 חודשים – כל הבדיקות תקינות. עדיין, בכל פעם שהתופעה חוזרת, אני לא מצליח לשכנע את עצמי לחלוטין שזה לא התחלה של מחלה נוירולוגית ושהפעם זה שונה.
    האם לדעתך עליי לבצע בדיקה נוספת? ברור לי שעצם העובדה שזה חוזר מס' פעמים זה מעיד על תכונה של מערכת העצבים אבל ייתכן (תיאורתית) שהפעם הקפיצות מעידות על מחלה אמיתית…
    אשמח לחוות דעתך.
    תודה רבה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

קפיצות שרירים

שלום
    העובדה שמדובר בתופעה שבאה וחוזרת רק מוכיחה שאין מדובר במחלה נוירולוגית אלא בתופעה שפירה, וזו כנראה נטייה שקיימת אצלך ולא מחלה. מאחר שנבדת על ידי נוירלוגים בעבר, והכל תקין, אין סיבה לדאגה, ואין מדובר במחלה.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

נאור
    משתתף

תודה על המענה ד"ר. עדיין, חלפו שבועיים והקפיצות נותרו ואני עדיין חרד בצורה שמשפיעה על חיי באופן משמעותי. ברצוני לשאול מס' שאלות קטנות שלדעתי יעזרו לרבים בפורום זה הסובלים מאותה תופעה.

1. האם העובדה שהקפיצות מפושטות מאד – התחילו במקום אחד ותוך יום או יומיים הם כבר בכל הגוף (שוק ירך גב, יד, פנים) זה נתון מחליש לכך שמדובר ב ALS? להבנתי הקפיצות אמורות להופיע במקום ספציפי בו קיימת חולשה ורק לאחר פרק זמן להתקדם?

2. ברוב המקרים הקפיצות מגיעות רק לאחר חולשה מורגשת? כלומר אם אני חווה קפיצות במשך חודש, ללא בעיות בפעילות יומיומית, הסבירות שמדובר במחלה יורדת באופן דרמטי?

3. האם העובדה שלעיתים הקפיצות מפסיקות – זה משהו שלא מאפיין ALS ואם אכן היה מדובר במחלה הרי שהקפיצות היו תמידיות?

תודה רבה ד"ר.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    התשובה לכל השאלות חיובית.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

נאור
    משתתף

תודה רבה ד"ר. לסיכום, אתה סבור שאין צורך בבדיקת נוירולוג נוספת?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

לא נראה שיש צורך כרגע.

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.