מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ליאור
    משתתף

היי דר.
    מזה כמה חודשים שיש לי קפיצות שריר בשתי הרגליים קבועות שלא מםסיקות גם לאחר נטילת מגנזיום.
    זה כולל חולשה ברגליים שחוזרת אחת לכמה ימים אך המטרד הגדול ביותר שלי הוא שצד שמאל שלי שזה אצבעות ידיים ורגליים בצד שמאל(לא כל האצבעות) בתחושת עקצוץ וזרם קבועה.. לעיתים אני מרגיש גם משהו באיזור החזה והלב מעין חוסר תחושה.
    בדיקת emg בשוקיים לא הראו בעיה כמו גם cpk .
    מה יש לי? האם יכולה להיות מחלה מסוכנת ניוונית שמתפתחת בחודשים האחרונים?
    תודה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    תחושת עקצוצים אינה אופיינית למחלות נוירולוגיות ניווניות. גם העובדה שבדיקת ה- EMG תקינה שוללת למעשה מחלות ניווניות קשות של העצבים המוטורים. לעיתים קרובות קפיצות השרירין הן שפירות, ואינן מעידות על מחלה נוירולוגית. כדאי כמובן שתיבדק על ידי נוירולוג בקופה.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

ליאור
    משתתף

היי דר.
    העובדה שקפיצות השרירים בשתי השוקיים לא מפסיקות ואף מתגברות במאמץ כגון הליכה או ריצה או כושר כולל כאבים בנוסף לתחושת עקצוצים קבועה באצבעות יד שמאל ואצבעות רגל שמאל, לא יכולה להעיד על מחלה ניוונית קשה גם? זה כבר כמה חודשים כך ואני מודאג, שוב שלח אותי הנוירולוג בקופה ל emg.
    האם אמורים לראות מדוע יש קפיצה? מה הסיכוי שזה כן מחלה קשה?
    תודה רבה לך

דר רון דבי
    מנהל בפורום

התשובה שכתבתי לך עדיין תקפה. זה שהקפיצות מתגברות אין זה אומר שמדובר במחלה נוירולוגית. גם קפיצות שרירים שפירות עלולות להתגבר. תתייעץ בעניין עם הנוירולוג שבדק אותך.
    בברכה

ליאור
    משתתף

אם כך דר, אילו בדיקות עוד אתה ממליץ לנוירולוג לעשות לי? מה אתה היית עושה לאור התסמינים שציינתי?
    תודה רבה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

אין מתפקידי להמליץ לנוירולוג שלך.
    הוא יחליט על סמך ממצאי הבדיקה ושיקול דעתו.

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.