מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    wun
    משתתף

שלום דר רון קודם כל אני יגיד שאתה לפני שאתה רופא אדם נחמד ואם סבלנות שהלוואי לכולם ובחום אני ממליץ על אדם ורופא כמו שאתה אחרי ההקדמה אני רוצה לשאול אותך שוב למרות שעניתה לי עשינו בדיקת אי אם גי והיה קפיצות שריר האם זה מעיד על משהו חלילה או שזה הקפיצות שאני בעצם מרגיש מהלחץ ואם זה משנה אם קיים קפיצות שריר בבדיקה ואם רואים שהם שפירות אני בטוח שתזכור מי אני אני לא רושם את שמי אבל באותו יום דיברנו אחרי הבדיקה בטלפון אז אני מאמין שתזכור אותי ושוב תודה רבה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

קפיצות שרירים

שלום

כפי שאמרתי לך, קפיצות שרירים הן דבר שכיח מאוד ולמרבה המזל ברוב המקרים מדובר במצב של קפיצות שרירים שפירות ולא עקב מחלה נוירולוגית. ברור שאם יש קפיצות שרירים בזמן בדיקת EMG אז רואים אותן בבדיקה, בדיוק כמו שאפשר לראות בעין, אך זו לא הנקודה העיקרית. בבדיקת EMG אפשר לראות מדדים נוספים מעבר לקפיצות, למשל אם יש מדדים המעידים על פגיעה עצבית, כמו הפרמטרים של היחידות המוטוריות בשריר, גיוס היחידות המוטוריות וכו' ואז להחילט אם מדובר בקפיצות שפירות או כתוצאה ממחלה. כפי שהסברתי לך , במקרה שלך חוץ מקפיצות שרירים לא היה דבר נוסף שהעיד על מחלה נוירולוגית, וזה גם תאם את הממצאים בבדיקה הנוירולוגית, וזה כמובן מצויין, ואין סיבה שתכניס לך לראש מחלות שלשמחתנו אין לך.

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.