מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    ליאתהרנוף
    משתתף

שלום ד"ר.
    בת 36 בריאה סך הכל. הכל התחיל לפני כחודש לבוקר שבו קמתי ככל הנראה מהר משכיבה לישיבה ואז החלו לי סחרחורות פנימיות כאלה …הרגשתי שאני בתנועה והקירות נופלים…זה החמיר בעיקר בהרמת הראש למעלה או בשכיבה על הגב. שבוע לערך סחבתי את הסחרור הקשה כמובן שנבדקתי על ידי רופאת משפחה וא.א.ג שלא מצא ניד . לאחר מכן החלו לי כאבי ראש מוזרים ביותר ראש אחורי בלחץ אטומי .רגיש למגע כל מגע בו הופך לכאב פנימי באותו איזור ומלווה בחוסר יציבות ראש כבד ואי שקט נוראי מלווה בחרדה איומה….הראש והצוואר לא מוצאים מנוחה ושקט גם לא בלילה לא מוצאת תנוחה שתתאים ללחץ הזה בראש כי מרגישה זרמים בראש בשכיבה וכאילו בראש תפוס ולוחץ מרגישה בנוסף קפיצות שרירים עדינות בגוף במיוחד בשכיבה וקפיצות מתוך שינה……נורא עצוב לי זו האמת כי מבן אדם פעיל ושמח הפכתי פחדנית מסחררת ולא מפוקסת נמנעת מלחזור לעסוק בספורט כי לאחר מכן הראש שוב נתפס חזק . . הייתי אצל חברה היום והיא עיסתה לי בעדינות ממש את הכתפיים ואת בסיס הגולגולת והצוואר ופתאום עלתה צמרמורת ותפסה חזק יותר את הראש מאחור ועשתה לי סחרור….אני ממש באנרגיה ירודה ומרגישה שאני חיה ליד החיים . כמו זומבי. קשה לי להתנהל לפני אנשים כי אני מרגישה לא יציבה ומסוחררת וכאובה . הייתי בתוך חודש פעמיים במיון כששתי פנימאים בדקו ועשו לי בדיקה נירולוגית בסיסית . אחר כך רופאת משפחה ואחר כך שוב רופא במיון. ועשיתי קרקעיות עיניים ….לא מוצאים מה לא תקין ….האם דחק נפשי יכול לתת אותות כאלה ?

ליאתהרנוף
    משתתף

מצרפת אמאראיי שלי לפני כשלוש שנים על פרוטוקול כמעט זהה רק שהפעם עם הכאבי ראש האחורים. האם חלה החמרה בעקבות התוצאות . הציסרנות הפיסורות והחריצים בגודל ,צורה ומיקים תקינים לגיל הנבדק
    החומר האפור והלבן במיקום ואותות תקינים.
    אין הגברה פתולוגית תוך מוחית-לאחר הזרקת גדליניום
    סימני זרימה בכלי הדם הגדולים התוך גולגולתיים.

לאחר הזרקת גדולייניום הודגם מוקד בקוטר 1.0-2.0 מ"מ של האדרה בפונס מרכזי. המוקד אינו מזוהה ביתר השיקלולים אך קיימת ירידת סיגנל בתוכו בסיגנל בסיקוונס SWI
    אין עדות לבצקת.
    אינני מזהה נגעים פוקאלים נוספים.
    לציין dva קטן פריאטלי משמאל ללא עדות לקוורנומה

לסיכום:
    1.אין עדות לתהליך מיצר מקום מקום תוך מוחי
    2. מוקד מתאדר קטן בפונס. יתכן ומיצג telangiectasia / קוורנומה קטנה
    3.dva קטן פריאטלי משמאל : ווריאנט אנטומי

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    מציע שתפני למרפאת סחרחורת, יש מרפאות כאלה ברוב בתי החולים וגם בקופות. כמובן רצוי שתעברי הערכה נוירולוגית עדכנית בקופה.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

ליאתהרנוף
    משתתף

תודה דר' על תשובה מהירה אלך לנוירולוג במהרה
    האם בעיות צוואריות עלולות לתת סימנים כאלה?
    האם על פי האמ אר איי שלפני כשלוש שנים הסימנים יכולים להעיד על החמרה ?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

בעיה צווארית יכולה לגרום לחלק מהסימפטומים כמו כאבי ראש, צוואר, הפרעות תחושה וכו', אבל היא לא צפוייה לגרום לתחושת סחרור בפרט לא כשקמים משכיבה לישיבה. סחרחורת בעת שינוי תנוחה תתכן עקב בעיה ווסטיבולרית, דהיינו באיבר שיווי המשקל באוזן הפנימית. לכן כדאי גם שתפני למרפאת סחרחורת.
    בברכה

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.