מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #26594
  orr
  משתתף

  שלום ד"ר דבי,

  מזה כמה שנים שאני סובל מהפרעות תחושתיות שונות (עקצוצים, זרמים, תחושות חום/קור, קפיצות שרירים וכיוצ"ב). לאחר שראיתי מספר נוירולוגים (לרבות פגישה אצלך לפני כארבעה חודשים) האבחנה היא שאין מחלה נוירולוגית אלא מערכת עצבית רגישה יותר (hyperexcitable nervous system). למיטב הבנתי ההבחנה מבוססת על דרך האלמינציה, קרי מאחר שמדובר בתסמינים נוירולוגים, אך דרך הופעתם של התסמינים הנוירולוגים אינה תואמות את אופן התנהגותה של מחלה נוירולוגית בעיקר בשל העדר עקביות באופן הופעת התסמינים – מבחינת השכיחות שלהם, המיקום בגוף והעצמה שלהם – ההאבחנה היא שלא מדובר במחלה אלא במעין רגישות יתר של המערכת.

  בחודשים האחרונים שמתי לב לכמה מאפיינים בעלי אופי "קונסיסטנטי" יותר ואשמח לדעת האם לדעתך הם מתיישבים עם האבחנה של hyperexcitable nervous system או שהם אולי מצדיקים בירור נוסף (כאמור, הפגישה האחרונה אצלך הייתה לפני כארבעה חודשים).

  1. תחושות החום והקור מתמקדות בעיקר בכפות הרגליים וכאשר אני הולך תחושות החום והקור נעלמות מיד או לאחר מספר דקות. האם היעלמותן של תחושות הקור/חום בזמן הליכה יכולה ללמד משהו על מקור התחושות (קרי מחלה נוירולוגית או רגישות יתר) והאם הדבר מתיישב עם האבחנה של רגישות יתר?

  2. תחושות החום והקור מופיעות בעיקר כאשר אני נועל נעליים סגורות. כאשר אני נועל כפכפים/סנדלים תחושות החום והקור מופיעות הרבה פחות ולעתים במשך מספר ימים לא מופיעות כלל (כך למשל, במשך השבוע האחרון נעלתי כפכפים בלבד ולא חוויתי תחושות חום/קור בכפות הרגליים, אך כן תחשות אחרות – כגון עקצוצים וצריבות קלות – במקומות אחרים בגוף).

  3. בחודשים האחרונים אני מרגיש את הדופק שלי פועם יותר חזק במיוחד בזמן מנוחה/שעות הלילה.

  4. מזה כחודשיים אני חש תחושה מוזרה בחלק קטן יחסית בצד שמאל של הגב. לא מדובר בתחושת רדימות או נמלול אלא במעין תחושה מוזרה כאילו החלק הזה בגב מרגיש שונה משאר הגב. התחושה הזו חלפה לכמה ימים וחזרה לאחרונה שוב.

  תודה מראש

  #26597
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  סביר שכל הסימפטומים שייכים לרגישות היתר של מערכת העצבים שלך. לא נשמע שמדובר בבעיה אחרת.
  בברכה

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.