מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #21105
  ליאת
  משתתף

  שלום רב,
  אני בת 32, סובלת מהיפרסנסיטיביות בכל התחומים (כולל וסטיבולטיס חמור). בעברי עברתי ניתוח שלא עזר ואף ילדתי פעמיים וגם זה לא פתר את הבעיה. הרגישות היא בכל הגוף, לא נהנית ממסאז׳, הנקתי רק עם פטמות סיליקון, אך מה שבעצם מפריע לי יותר מהכל זה שיש תקופות שממש לא נעים לי לגעת בשום דבר בקצות האצבעות. בעיקר אחרי שאני מתעסקת עם כביסה רטובה (בעבר ייחסתי זאת להתייבשות העור כתוצאה מהלחות או לחומרי הכביסה). במצבים כאלה קשה לי לגעת אחר כך בכל זוג של בגד. כשיש רעשים חזקים אז גם מאוד לא נעים לי מגע בגוף (למשל בחתונות, כשיש מוסיקה חזקה אני פשוט לא נהנית מהריקוד…). סובלת גם מעייפות רבה לאורך כל היום, מתח גבוה בגוף וקושי להרגע, רגישות מאוד גבוהה לרעש,… אובחנתי גם לדרמוגרפיזם, ולא זוהתה אלרגיה כלשהי. יכול להיות שכל אלה קשורים ויש פתרון?

  #21114
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  על פניו נשמע שזה סף הגירוי של מערכת העצבים שלך. זו את. הייתי מציע טיפולים כמו ביו-פידבק, או אולי טיפול התנהגותי כזה או אחר. יתכן שגם תרופות יכולות לעזור, אך לא הייתי מציע להתחיל עם טיפול תרופתי לפני שמנסים אפשרויות אחרות.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

  #21242
  ליאת
  משתתף

  ביופדבק כטיפול למה? טיפול כללי להורדת סף הרגישות? היכן יש דבר כזה באיזור הצפון?
  האם נמצא קשר בין סף רגישות לבין חוסר איזון הורמונלי בגוף (שמה לב לשינויים חדים במהלך החודש לכל הדברים הללו).
  בעבר הוצע לי טיפול באלטרולט אך לא מרגישה ששזה "שווה את זה".

  #21250
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  במידה ואלטרולט לא עוזר יש תרופות אחרות. טיפולים אחרים גם יכולים לעזור. תתייעצי עם המרפאה לרפואה משלימה בקופת חולים שלך בנוגע לטיפולים. מניח שיש להם מידע גם בנוגע לביופידבק.
  בברכה
  ד"ר דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.