מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #17163
  מורן
  משתתף

  שלום רב ,
  אני בת 21 , כתבתי כאן לפני כחודשיים לגבי מקרה של סחרחורות וחוסר תחושה ביד שמאל שנמשך כחודש , לאחר שביצעתי את כל הבדיקות הנוירולוגיות שיצאו תקינות חוסר התחושה והנימול חלפו וחזרתי למסלול חיי למעט סחרחורות מדי פעם .
  לפני מספר ימים היה לי התקף אלרגיה ככל הנראה שהתבטא בנפיחות של הלשון עד כדי חסימה של הגרון וחוסר יכולת לנשום , וחוסר יכולת לדבר במשך שעה מכיוון שהרגשתי שהפנים שלי משתתקות. הגעתי למיון קיבלתי הידרוקור לוריד והנפיחות ירדה , אך חצי מהפנים שלי נשאר רדום , כמו לאחר רופא שיניים , וכשאני מנסה להזיז את הצד הזה של הפנים יש לי רעידות חזקות בשריר בצוואר.
  איני אלרגית לשום דבר כידוע לי , ולא קרה שום דבר חדש שיכול לגרום לאלרגיה . האם יש קשר בין המקרה של הרדימות בפנים לרדימות ולחוסר התחושה ביד לפני חודשיים?
  תודה רבה על ההקשבה, מורן.

  #17176
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  רדימות בפנים

  מורן שלום,
  לא נראה שיש קשר בין הסחרחורת והרדימות שהיו לך לפני חודשיים לבין האלרגיה שהייתה עכשיו. נראה כשתי תופעות שונות. לא ברור מדוע לאחר האלרגיה נותרה רדימות בפנים. בכל אופן, הייתי מציע שתפני לרופא נוירולוג לברר את התופעה של הרדימות .

  בברכה

  ד"ר רון דבי

  #17179
  מורן
  משתתף

  תודה על ההתייחסות .
  פניתי לאלרגולוג ואימונולוג מומחה והוא אמר שאין זה היה התקף אלרגיה אלא אנגיואדמה שנגרמת כתוצאה מחסר במערכת החיסון או כתגובה למחלה אוטואימונית.
  פניתי לנוירואימונולוג שהפנה אותי שוב לאם אר איי מחשד לטרשת נפוצה .
  האם אנגיואדמה היא תופעה שנגרמת במחלות נויורולוגיות אוטואימוניות?
  שוב תודה רבה!

  #17183
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום

  מדובר בבעיות שונות, ובד"כ אנגיואדמה אינה מלווה מחלות נוירולוגיות אימוניות. בכל אופן כמובן שיש לבדוק את העניין הנוירולוגי, וכפי שאמר לך הנוירולוג חשוב לשלול טרשת נפוצה. יתכן שהקשר בין הבעיה הנוירולוגית והאנגיואדמה הוא מקרי, או שבכל זאת מדובר בהסתמנות של בעיות הקשורות לתפקוד מערכת החיסון, קשה לדעת, אך אין לכך חשיבות מבחינת הטיפול והבירור.

  בברכה

  ד"ר רון דבי

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.