מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    דן
    משתתף

שלום דר דבי
    ב 23 בינואר נסעתי רברס ופגעתי קלות ברכב שמאחורי. הפגיעה היתה ממש קלה ולא נגרם נזק לרכבים וגם לא הרגשתי שום מכה חזקה.
    למחרת ב 24 לינואר באמצע היום בעבודה קמתי מהכיסא והרגשתי ש"משהו זז" בגב התחתון והתחיל לי כאב קל בגב התחתון שהלך והתגבר לאט לאט ובערב ממש כאב לי ברמה שהיה לי קשה מאד לשבת ולעמוד. למחרת בבוקר (יום חמישי) הכאבים פחתו מאד וכמעט נעלמו אך ביום שישי בערב 26 לינואר הכאבים חזרו ונוספו גם הקרנות חזקות לרגל ימין (בעיקר בצד הימני חיצוני של רגל ימין עד לגובה הברך). למעשה כאב לי בגב התחתון + בגב התחתון לכיוון ירך ימין + הקרנות לרגל ימין בזמן עמידה והליכה. כאב ההקרנה לרגל הגיע כמעט עד הברך והתחיל תוך כחצי דקה מרגע שניסיתי לעמוד ואו ללכת.
    ביום ראשון 28 לינואר רופאת משפחה נתנה לי 3 זריקות וולטרן שאותם קיבלתי ב 28.1, ב 30.1 וב 2 לפברואר. ביום שני 29/1 שמתי לב פתאום שבמפשאה הימנית יש לי נפיחות. הנפיחות הזו בוודאות לא היתה לפני שהתחילו כאבי הגב.
    ב 30/1 בדק אותי בקופת חולים כירורג שקבע שיש לי בקע מפשעתי קל בצד ימין (היכן שנפוח) שאיננו דורש שום טיפול כירורגי מכיוון שהוא קטן. בנוסף ביצעתי אולטראסאונד אך הרופא קבע שבאולטראסאונד לא רואים שום בקע אך קבע שבלוטת הלימפה במיפשעה הימנית קצת מוגדלת אך בעלת מירקם תקין.
    רופאת המשפחה שלחה אותי לבדיקות דם ושתן שונות (ביוכימיה, אימונו-סרו, הורמון-אנדו, המטולוגיה,
    מיקרוביולוגיה). כל הבדיקות היו תקינות למעט שמצאו חידק בשתן מסוג UREA.PARVUM-PCR.
    לדברי רופאת המשפחה בגלל שלא היו לי תסמיני צריבה בשתן אין צורך לקחת אנטיביוטיקה כנגד החידק.
    להמשך בירור הנפיחות במפשעה רופאת המשפחה שלחה אותי לאולטראסאונד נוסף של בטן עליונה ותחתונה + אשכים. באולטראסאונד זה טען הרופא שכן יש לי בקע מפשעתי + פיתול של המעי.
    יש לציין שלמעשה המפשעה הימנית קצת נפוחה אך אין לי שום כאבים במפשעה. היום כחודש לאחר תחילת האירוע אין לי כאבי גב בכלל וגם אין לי הקרנות לרגל בכלל אבל כן יש רדימות חלקית ברגל ימין באזור שנמצא מתחת למפשעה הימנית עד אמצע הדרך מהמפשעה לברך בחלק הקדמי של הרגל (לא בצד ימין שלה). חוץ מהרדימות לא מפריע לי כלום אך זה מתריד אותי ובנוסף יש את הנפיחות במפשעה שלא ברור לי עדיין ממה היא נובעת.
    לאחר האולטראסאונדים החלטתי ללכת באופן פרטי לשני כירורגים מומחים. שניהם עתירי נסיון ומבצעים כבר מעל 20 שנה ניתוחי בקע הן בשיטה הפתוחה והן בשיטה הלפרוסקופית.
    הכירורג הראשון טען שכנראה יש לי בקע קטן אך מכיוון שאין לי שום כאב אין צורך בניתוח כרגע אלא רק להיות במעקב.
    הכירורג השני בדק אותי וטען נחרצות שאין לי בקע אלא שרירי המפשעה כנראה קצת רפויים והוא קישר את זה לרדימות שיש לי ברגל.
    כרגע כחודש לאחר תחילת האירוע של כאב הגב יש לי כאמור רדימות בחלק העליון של רגל ימין ונפיחות שאיננה כואבת במפשעה הימנית.
    אני לא יודע איך להתקדם מכאן. אני מותרד מהרדימות ומהנפיחות במפשעה. זה שהנפיחות החלה מספר ימים לאחר שהחלו כאבי הגב מלמד אותי שאולי יש קשר בין הנפיחות לרדימות ואולי הכירורג השני אכן צודק בכך שאין לי בקע אלא היחלשות של השרירים באזור המפשעה בגלל הרדימות.
    האם אכן השריר במפשעה רדום ולכן האזור נפוח?
    האם הרדימות עלולה להחמיר?
    האם זהו מצב מסוכן?
    תוך כמה זמן אם בכלל תפוג הרדימות ברגל? אם הרדימות ברגל תחלוף וגם הנפיחות תרד הרי זה כנראה סימן שאין לי בקע.
    האם ישנה פיזיוטרפיה כלשהי שכדאי שאבצע?
    האם כדאי לבצע CT או MRI בכדי לראות מה גורם לנפיחות במפשעה ולרדימות ברגל (יש לציין שבעבר עשו ליMRI בגב וראו שיש לי מספר בלטים בגב התחתון)?
    האם כדאי לקחת תוספי תזונה או ויטמינים כלשהם כדי לעזור לרדימות לחלוף ולעצב הפגוע להחלים?
    בינתיים התחלתי לקחת אנטיביוטיקה מסוג DOXYCYCLINE 100 MG TAB כנגד החידק UREA.PARVUM.
    מה אתה ממליץ לי לעשות?
    תודה מראש

דן
    משתתף

שכחתי לציין שאני בן 45

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    תחושת רדימות נובעת לרוב ממוערבות עצבית, סביר ביותר שמדובר בלחץמקומי על עצב באיזור המפשעה, יתכן עקב בקע או עקב נפיחות מקומי וכו'. הנפיחות היא כמובן לא בעיה נוירולוגיות. סביר שהרדימות נובעת מהנפיחות, כלומר עקב הנפיחות יתכן לחץ מקומי על עצב. בנוגע לנפיחות זה לא בתחום הנוירולוגיה, תתייעץ שוב עם כירורגים, או אולי עם רופא פנימאי או ראומטולוג.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.