מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אמיר
    משתתף

שלום לכם רופאים מקצוענים ואורחי האתר

קודם כל אני בחור שהשפה העברית אינה שפת אם שלי אז תסלחו לי אם יהיה לי טעויות כתיבה או הרכבת משפטים לא נכונים או אי שימוש במילים מתאימים אך אני אשתדל להעביר לכם את המסר בצורה הכי טובה ומובנה

אני היום בן 25 התחלתי להרגיש ברעידות כבר 10 שנים כשעליתי לתיכון אולי היתה לי התופעה לפני אבל לא הייתי מרגיש בה כי הייתי ילד ולא הייתי שם לב לדברים כאלה אך כבר מ 10 שנים אני מרגיש ברעידות!
    אבל גם אני מרגיש שכל שנה זה מחמיר ומתגבר אמתחיל להיות מאוד קשה ומשפיע על ההתחברות לחברה ותמיד עושה לי דאגה ופחד בעיקר מפחד שאף אחד לא ירגיש את זה וידע שיש לי בעיה < לכן הפחד הזה בעצמו עשה לי מחלה נפשית והגביר והחמיר לי את הבעיה .. מתי ואיך ואיפה יש לי רעידות? בעיקר הרעידות אצלי זה בידיים ובאצבעות בדרך כלל הרעדות כל היום כשמתעורר בבוקר אני מרגיש חולשה בשרירי הידיים והאצבעות ומרגיש ברעידות קצת יותר חזקות משאר שעות היום .. אחרי שמתארגן והולך לעבודה זה קצת נחלש אך בשעות הצהריים ובעיקר כשיושב תחת השמש או שעושה תנועות או מרים משהוא זה מתחזק כשיושב עם אנשים זה מתחזק כשאוכל או שותה זה מתחזק כשרוצה לעשות איזה תנועה בידיים בין האנשים כמו למזוג כפה או שתיה לאנשים זה מתחזק ומורגש מהאנשים אך יש שעות מסוימות שבכלל אני לא מרגיש את הרעידות וזה בשעות הלילה כאילו שזה בכלל נעלם לי !! כשמתעצבן או רב עם מישהוא או צועק זה מחמיר ומתגבר בצורה מאוד מאוד גדולה כאילו פי 10 מהמצב הרגיל וגם יש לי רעידות ברגליים ובשאר הגוף אך לא תמיד כמו הידיים והאצבעות אלה זה רק אחרי תנועות מסוימיות כמו לעמוד עמידה לא נכונה או קשה על סולם או על גדר וכו..או כשאני עושה איזה תרגילים קושר גופני ואימון ... הסתרתי את הבעיה שלי ... חייתי בשקר עם עצמי ועם הסביבה שלי לא סיבירתי לאף אחד אפילו ההורים שהם בכלל מרגישים שיש לי בעיה אך אני תמיד משתדל להסתיר כמה שיותר .. אבל אחרי 10 שנים ואני כבר גבר ובקרוב הולך להתחתן ולעשות משפחה אמרתי לעצמי דיייי תתחיל לדעת לחפש להבין מה הבעיה שלך?? איך אפשר לטפל בבעיה ולהחלים ממנה לחלוטין או לפחות להקטין את התופעה או המחלה ולצמצם את ההשפעה שלה על החיים שלי .. הלכתי לפהי חודש לרופא המשפחה והסברתי לו הוא המליץ לי לבקר אצל ניורולוג שהוא בכלל בחור מאצלנו מהאיזור ועובד יום בשבוע אצלנו בישוב וכן עשיתי קבעתי תור אצלו והלכתי בפעם הראשונה ביקש לעשות בדיקת דם כללית ולחזור אחרי שבוע וכן עשיתי והתשובה הייתה חיובית לחלוטין הכל אצלי תקין אין מחלות אין חוסר וויטמינים ואין לחץ דם ואין מחלת סוכר אין כלום הכל הכל תקין !! ואז הניורולוג עשה לי סיכום ביקור ואמר לי שאין לכה בעיה או מחלה והרעידות האלה רגילות אולי יש לכם את התופעה במשפחה זה רגיל ואין מה לעשות לך ונתן לי תרופה בשם "ברולול 10" שהיא לפני מה שאמר רק מרגיעה קצת ומפחיתה את הרעידות והיא בכלל לא תעזור לי ולא תשפר את מצבי היא רק תפחית את הרעידות ותתן לי להיות רגוע בביקורים או באירועים חברתיים ואפילו עם זאת לקחתי מהכדורים האלה לפני האירועים ולפני המפגשים החשובים וזה בכלל לא עזר לי ולא הרגשתי בשום שינוי בכלל בכלל אפילו 1% לא הרגשתי אין לנו את התופעה או את המחלה הזאת במשפחה בכלל לא משפחת אבא ולא אמא אני מתחנן לכל רופא או מקצועי שקרא מה שכתבתי שיעזור לי ימליץ יציע יכוון יעשה מה שהוא יכול כי מאוד מאוד סובל מהרעידות האלה ואין לי מוסג אם יש לי בעיה נפשית או שזה מחלה בגוף או מה בכלל ואני מאוד רציני שמוכן לשלם את כל מה שיש לי על מנת להחלים מהמחלה הזאת כי מחלה מאוד מוד הורסת וקשה היא בכלל הרסה לי את הדמות שלי הייתי בן אדם חברתי מוביל ועכשיו אני מתבייש להיות עם אנשים מפחד שמישהוא ירגיש וידע שיש לי בעיה מאוד מאוד זה קשה כבר 10 שנים זה חלק מהחיים שלי חלק מסדר יום שלי כל יום נתקל בבעיה כל יום חושב על זה והגעתי למצב שאני חושב שאין לי סיכוי להתנתק מהרעידות האלה אבל אין לי מה לעשות אני אנסה לעשות הכל לעבור כל בדיקה וכל טיפול על מנת להחלים ואם לא ניתן להחלים לפחות להקטין ולהפחית את זה .. תודה רבה ומקווה שתעזרו לי

דר רון דבי
    מנהל בפורום

רעד

שלום

רעד הוא תופעה די שכיחה בד"כ אינה מעידה על מחלה נוירולוגית אלא יותר תופעה שקיימת אצל אחוז מסויים של האנשים. לעיתים קרובות יש סיפור משפחתי, אך לא תמיד. התרופה שהנוירולוג נתן לך היא תרופה מקובלת לטיפול בסוג זה של רעד. לחץ נפשי בד"כ מחמיר את הרעד. תנסה את הטיפול שהמליץ הנוירולוג, זה בהחלט יכול לעזור.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

דידי
    משתתף
מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.