מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    עידן
    משתתף

שלום ד"ר,

אני בן 22.
    בגיל 14 התחילו רעידות קלות בידיים שלא מאוד הפריעו מעבר למעט מבוכה חברתית.
    בגיל 17 התחילה להופיע מעין עייפות בעין ימין אחרי קריאה קצרה.
    בגיל 18 התחילה להופיע ראייה כפולה של אותיות אחרי קריאה.
    בגיל 19 התגייסתי. אחרי תקופה של כמה חודשי פעילות גופנית התחלתי להרגיש ששרירי הגוף מאוד חלשים – מעין תחושת אי נחיצות. הרעידות התפשטו לכל הגוף והופיעו בעוצמה חזקה.
    לפני כשנה הראייה הכפולה הגבירה תדירות, הלכה והתחזקה בקריאת ערב/ כאשר אני חש עייף.

רקע כללי: בעל פזילה של 20 מעלות מילדות(המעלות השתנו במהלך השנים אבל לא בשנים האחרונות), בעל סקוליוזיס, לא פעיל גופנית מילדות – כל אפיזודה של ניסיון להיכנס לכושר גרמה לי תחושת החמרה.
    כשמופיעה ראייה כפולה, גם אם עוצם את עין שמאל היא ממשיכה, אם עוצם את ימין מפסיקה לרוב. עברתי בירור עיני ועושה רושם שהראייה כפולה המונוקולרית איננה בעיה עינית.

דברים שמחמירים את הרעד – פעילות גופנית, התרגשות. כל פעולה קטנה גורמת להופעת הרעד- הישענות על משהו, מעבר מישיבה לעמידה, וכו'. הורדת קפאין יזומה שעשיתי לא עזרה.

עברתי לא מעט בדיקות-
    נוגדני אצטילכולין – 0.1 תקין.
    EMG-SF בפולסים חשמליים באיזור העין – פורש כתקין.
    MRI – תקין, למעט סטייה מדיאלית של עין שמאל שמדגימה את הפזילה.
    EMG+NCT תקין.
    CPK לפני שנה וחצי תקין.

הדבר היחיד שחרג ממש מעט היה B12 (לא ברור למה) אבל עלה אחרי טיפול, והמצב הכללי לא השתפר. כמו כן בבדיקת נוירולוגית נמצאה wing scapula, אולם יתכן שנובע מהסקוליוזיס.

אני קצת אובד עצות. מהבדיקות נראה שהכל תקין אבל זה משפיע לי מאוד על אורח החיים. הופניתי לאחרונה לischemic test, אולם אמרו לי מראש שהסיכויים שימצאו שם משהו אפסיים.

האם לעזוב את הניסיון למצוא את הבעיה, או שיש בדיקות נוספות שמומלץ שאבקש לעשות?

תודה רבה מראש!

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    עברת בירור די מקיף ולא נמצאה מחלה. עליך להתייעץ העיניין עם האופאים שטיפלו בך ומכירים את בעייתך.
    בברכה

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.