מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אלמוני
    אורח

בבדיקה של ביופסיה של העור ניתן לראות האם יש פגיעה בעצבים דקים?
    כמה הבדיקה אמינה והאם היא כואבת?

תודה
    ארז

אלמוני
    אורח

אולי כדאי לשאול את דר' דבי?

אלמוני
    אורח

ארז,

חיכיתי שאולי מישהו אחר יענה לך – כדי לפתח כאן איזה שהוא שיח על הנושא.
    אני עשיתי את הבדיקה הזו – היא אינה כואבת, מבצעים אותה תחת הרדמה מקומית. אם לוקחים בחשבון מצב תמידי של מעין רדימות ברגליים – אז זה מוסיף קצת לאי נוחות הזו. אח"כ יש מען אי נוחות של החלמה של הפצע.
    לגבי אמינות הבדיקה – מדובר כאן, לפי מה שהבנתי, בממצא סטטיסטי. לא ניתן לבדוק הרי, מה היה מצבך לפני הנוירופתיה מבחינת צפיפות תאי העצב למצב כיום. ולכן התשובה מתייחסת – יחסית לממוצע באוכלוסיה. גם התשובה היא ברמה של – ירידה מתונה, ירידה בינונית וירידה חזקה במספר תאי העצב. מה המשמעות? טרם קבלתי תשובה – אז אני לא יודעת. את הבדיקה עושים רק בבית החולים וולפסון וזו גם מגבלה – כי אין אפשרות להשוואה עם ממצא ממקום אחר. אבל, לפחות עושים את הבדיקה, לעומת הרבה מדינות אחרות ששם לא נעשית הבדיקה הזו.
    אגב, האם כבר עשית את הבדיקה? מה היו הממצאים? ובכלל מה שלומך?

הרבה בריאות

רינה

אלמוני
    אורח

שבוע הבא הבדיקה במח' עור בבית חולים וולפסון,
    מה הכוונה מצב של רדימות תמידית? שלוקחים לי פיסת עור זה גורם לחוסר תחושה?

רינה
    מנהל בפורום

הי ארז,

אצלי הנוירופתיה מתבטאת במעין ירידה בתחושה ברגליים. כאשר עשו לי הרדמה מקומית הרגל – זה הרגיש כמו הרדמה אצל רופא שיניים אבל התווסף להרגשה המוזרה שיש לי ממילא ברגליים. אחרי כשעה – זה עובר. זה ממש לא נורא.
    את התוצאות מקבלים לאחר כ – 3 שבועות. מומלץ להתקשר כדי לקבל… אחרת זה לוקח יותר זמן.
    אשמח אם תשתף אותנו איך היתה הבדיקה, מה חשת וכו' וגם אח"כ – לגבי התוצאות.
    אגב – מה התחושות שאתה מרגיש כיום? יש הטבה? החמרה? שינוי?

הרבה בריאות

רינה

אלמוני
    אורח

לא, אין הטבה,
    אני לוקח מולטיויטמין + B12 + מגנזיום מידי יום.
    רק שאני מתקלח ויש על הגוף שלי מים זה מרגיע מאוד….לא משנה אם המים קרים או חמים זה פשוט מרגיש לי כאילו אין לי כלום.
    היום אני הולך לעשות בדיקת MRI קרסוליים, סוף סוף אישרו לי.
    בביופסית עור ניתן למצא דברים נוספים חוץ מפגיעה עצבית? דלקת בעצבים אולי? האם קיימת בדיקה לשרירים?
    אצלי הכאב הנוירופטי הוא בכל הגוף חצי גוף תחתון הכי חזק וחצי עליון פחות חוץ מהמרפקים בידיים שממש כואב לפעמים.
    ביופסית עור לא משאירה איזה פגם בגוף חוץ מצלקת אני מקוה?
    האם את מכירה תסמונת בשם CRPS RSD?
    הסימנים שלה גם דומים לפגיעה עצבית!

רינה
    מנהל בפורום

ארז,

הצלקת שנשארת אפילו סקסית – אז קח את זה כצ'ופר במצב הג'יפה.
    יש לי חברה עם RSD וזה נראה ונשמע אחרת ממה שיש לי. למדתי שיש כל כך הרבה תת פגיעות נוירולוגיות וכל אדם הוא מיוחד ומגיב אחרת.

לאחרונה התחלתי לשתות מי טוניק וזה מאד מרגיע את הכאבים שהיו לי. שווה ניסוי. כוס לפני השינה וכוס בבוקר – עושה את ההבדל ושלא יאשימו אותי בפירסומת סמויה לשוואפס.

מקריאה וממה שנאמר לי ע"י נוירולוג – הנוירופתיה יכולה להעצר באיזה שהוא שלב וגם הכאבים יכולים להרגע. תלוי כמובן בסוג הנוירופתיה.

האם ניסית לטבול בבריכות הגופרית של ים המלח?

האם הנוירולוג שלך מומחה למערכת העצבים ההקפית? חשוב מאד למצוא את הנוירולוג הנכון.

לגבי בדיקה לשרירים – בבדיקת דם שנקראת CPK אפשר לבדוק האם יש בעיה עם השרירים. אך יתכן שיש בדיקות נוספות.

אגב, האם לפני שהתחילו הסימפטומים היית חשוף לרעלים כלשהם?

הרבה בריאות

רינה

ובהצלחה בבדיקה (למה MRI קרסוליים אם הבעיה בכל הגוף?)….

אלמוני
    אורח

כי היו לי כנראה שברי מאמץ בקרסוליים ומשם הכאבים עלו מעלה והתפתחו לכאב עצבי.
    ולא הייתי חשוף לרעלים, סה"כ התאמנתי בחדר כושר מידי יום שעה משקולות ושעה ריצה על הליכון.

טל
    משתתף

היי רינה,

מדוע שאלת על חשיפה לרעלים?

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.