מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #26644
  אפולו
  משתתף

  לד"ר המכובד שלום רב,
  אני בן 65 עם רקע של מחלת לחץ דם -אך מאוזן ונוטל גם תרופה נגד כולסטרול -סימבססטין 10 מ"ג פעם ביומיים וכן ENALADEX 30 mg ליום , וכן normalol 12.5 מ"ג ליום. בגלל טראומה נפשית שעברתי לפני הרבה שנים שבעקבותיה הייתי במצב דכאוני אני לוקח כדור אחד של anafranil או בשמו האחר מארוניל 25 מ"ג פעם ביום.
  לפני 5 שנים אובחנתי כסובל מרעד ראשוני ביד ימין. עתה התברר שהרעד התחיל ביד שמאל במידה מאוד מאוד חלשה . כל שאר הבדיקות הנוירולוגיות תקינות. אציין שלא נפגעתי בתפקוד היומיומי והנוירולוג שלח אותי גם לבדיקת MRI . התוצאות היו תקינות( זאת עקב איבוד חוש הריח, שאותו הצלחתי להחזיר כמעט לחלוטין בעזרת צמחי מרפא).
  שאלותיי: 1) האם ישנה סבירות גבוהה או בכלל שהרעד הראשוני נגרם כתוצאה מלקיחת הכדור מארוניל- שאותו אני לוקח מעל 30 שנה? אציין שבגלל שאני במתח תמידי, הנוירולוג רשם לי כדור קלונקס 0.5 -אחד לפני השינה , כי אני לא מצליח להירדם.
  2) האם הרעד הראשוני הוא מקדמה למחלת פרקינסון בעתיד? סבתא מצד אימי סבלה מן המחלה. האם יש קשר או חשיבות לגנטיקה כאן?
  בתודה מראש, אפולו

  #26649
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום
  אתה מציין שלמעט הרעד הבדיקה הנוירולוגית הייתה תקינה, כך שאני מניח שהנוירולוג לא התרשם שיש לך מחלת פרקינסון. רעד ראשוני הוא תופעה שכיחה. הנורמלול דווקא אמור לשפר את הרעד. לא סביר שהרעד נגרם עקב המארוניל אותו אתה לוקח כבר 40 שנים.
  כל טוב
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.