מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    בנימין
    משתתף

שלום,

אני בן 21 + וחצי .

בשל הרגשה של חולשת שרירים, באחורי הראש מעל לצוואר, ברגליים, באמות, בכתפיים בגב, בזמן הלעיסה – תחושה חולשה באחורי הראש מעל לצוואר, לפעמים בפנים בזמן חיוך ממושך, ולעיתים רעד בזמן תנועות מסוימות.
    בימים האחרונים גם קפיצות שרירים עדינות וחלשות מאוד ללא כאב, (בירך הימנית, חזה שמאלי, האמה התחתונה ביד ימין, שנראות על פני העור.
    קיימות אצלי גם הפרעות על סף שינה, ועוד מספר תופעות .
    נשלחתי לבדיקות הבאות :

1. בדיקת EMG +(עם מחטים) NCT בביה"ח תה"ש (נערכה לפני כ-10 ימים)- שיצאה תקינה.
    2. בדיקת MRI מוח – תקינה ( ללא גדוליניום) .
    3. שתי בדיקות EEG תקינות .

שאלתי נשאלת לגבי מחלת הALS והיא :
    אם בדיקת ה – EMG כפי שפרטתי יצאה תקינה, וכן, MRI מוח גם הוא יצא תקין, האם פירוש הדבר שניתן לשלול במידה מסוימת את מחלת ה- ALS ?
    יש עוד איזה שהם בדיקות שעלי לעבור לצורך שלילת מחלה זאת ?
    יש כוונה לעשות לי גם בדיקת ביופסית עור ( אני ידוע שזה לא קשור ל- ALS ) .
    אציין כי בדיקת ה- EMG שעשו לי בוצעה לא בהכרח באזור בו יש לי כרגע את הקפיצות בשרירים. האם למרות זאת היא יכולה לשלול את המחלה ?
    או שצריך לבצע אותה ספציפית באזור הקפיצות ?
    מצרף 2 סרטונים שבהם ניתן לראות את הקפיצות בשרירים עליהם אני מדבר .

אני מודה לך מראש.

בנימין
    משתתף

אני מצטער, אבל אני לא מצליח להעביר את הסרטונים.
    תודה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    האבחנה של מחלת ALS מתבססת על הממצאים בבדיקה הנוירולוגית, מהלך המחלה והממצאים בבדיקת EMG. בדיקת EMG רגישה מאוד באיבחון של תהליכים נוירוגניים, דהיינו הרס של העצבים, התהליך שקורה ב- ALS. לכן, ברגע שה- EMG היה תקין, ובבדיקה הנוירולוגית לא היה חשד ל- ALS, אז זה שולל את האבחנה. ב- ALS הממצאים ב- EMG מפושטים, והם צפויים להיות לא רק באיזור המוגבל של הקפיצות. ביופסיית עור זו כבר בדיקה אחרת, שבאה לבדוק את העצבים התחושתיים הקטנים, ואין לזה כל קשר ל- ALS.
    בברכה
    ד"ר רון דבי

בנימין
    משתתף

תודה על תשובתך.
    האם לפי התיאור יש לדעתך איזה שהוא כיוון ?

תודה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

מחלת ALS

שלום

מחלת ALS מאובחנת על סמך הבדיקה הנוירולוגית ובדיקת EMG. ברגע שאין ממצאים מתאימים אז ככל הנראה לא מדובר ב- ALS. ברוב המקרים קפיצות השרירים הן שפירות ואינן קשורות ל- ALS.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.