מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    שושנה
    משתתף

אני סובלת מזה חצי שנה מהפרעות שונות ובינהן, תחושות נימול, הרדמות וצמרמורת בידיים וברגליים ולעיתים גם בראש. בד"כ חצי פנים ויד ורגל באותו צד, בנוסף תחושות שריפה בכפות ידיים, רגליים ופנים.
    בנוסף תחושה של יד כבדה וחלשה מאוד ( או 2 ידיים או יד ורגל) לעיתים דופק מהיר ותחושה כמו על סף עילפון וכמו תחושה של ניתוק לכמה שניות). לפני מספר ימים ראיתי פתאום חושך בעין אחת למספר דק' ואח"כ זה חלף באופן עצמוני.
    נבדקתי ע"י נוירולוג הבדיקה היתה תקינה אך העלה חשש למחלה דלמינאטיבית. מה זה אומר?
    הוא שלח אותי למספר בדיקות :mri מוח, דופלר עורקי צוואר, בדיקות דם, בדיקת עיניים, vep/sep וכולן ברוך ה' תקינות.

מה זה יכול להיות?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

שלום
    מחלה דמיאלינטיבית הכוונה למחלה דלקתית שפוגעת במעטפת המיאלין של תאי העצב. כמובן, שיכולות להיות הפרעות תחושה שונות, ומגוון סימפטומים שהם אינם כתוצאה ממחלה נוירולוגית, אלא תוצאה שך רגישות כזו או אחרת של מערכת העצבים, שקיימת אצל אנשים בריאים, ללא מחלה.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

שושנה
    משתתף

ראשית, תודה רבה על תגובתך.
    הבוקר הייתי שוב אצל רופא ונשלל החשש למחלה דלמינאטיבית.
    האם הרגישות של מערכת העצבים שהזכרת זה משהו שצריך לטפל בו?
    שאלה נוספת, האם יש סיכוי שהסימפטומים מהם אני סובלת נובעים מלחץ נפשי? איך אפשר להקל על כך?

שוב תודה רבה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

אם נשללה מחלה דמיאלינטיבית זה כמובן מצויין.
    בנוגע לסימפטומים, תלוי עד כמה הם מפריעים. אם מדובר בתופעה שמפריעה ומטרידה אז בהחלט יש מקום לשקול טיפול סימפטומטי.
    בברכה
    ד"ר רון דבי
    נוירולוג

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.