מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #26235
  רני
  משתתף

  שלום ד"ר

  תודה רבה על הפורום ועל הזמן הפרטי שלך שאתה משקיע בו

  ראיתי בפורום פוסטים רבים של אנשים (רובם צעירים יחסית) הסובלים מתופעות נוירולוגיות של נימולים/זרמים/קפיצות שרירים במקומות שונים בגוף. בדרך כלל אנשים האלו עוברים MRI ראש, MRI צוואר, EMG , בבדיקות דם, שלא מסבירים את הסימפטומים. (אני בעצמי באותו מצב).

  התשובה שהם מקבלים ממך ומנוירולוגים המטפלים בהם שזה כנראה נובע מסטרס/חרדה או רגישות כלשהי של מע' העצבים. חלק מהאנשים מקבלים כדורים כמו אלטרולט או דומה להקלה בסימפטומים, והמלצה לפנות לרפואה אלטיבית

  רוב האנשים ששאלו שאלות בפורום לא מעדכנים מה מצבם לאחר מספר חודשים או שנים, האם הסימפטומים עברו או לא, ומה עזר להם בסופו של דבר. לכן רוב האנשים שמתחילים לחוות את הסימפטומים ומגיעים לפורום וגם לאחר קרית פוסטים ועדיין נמצאים בחוסר וודאות.

  קודם כל הבקשה שלי מאנשים ששואלים שאלות בפורום, תיכנסו אחרי חצי שנה, שנה ותעדכנו. אני מאמין שזה יעזור לאנשים אחרים שהתחילו לחוות את הסימפטומים ולחוצים מזה.

  הבקשה שלי ממך : האם תוכל לפרט קצת בנושאים הבאים:

  1. מה זה רגישות של מערכת עצבים שגורמת לסימפטומים נוירולוגים בלתי מוסברים ומה השיטות שאפשר לנקוט כדי לטפל ברגישות הזאת. כמה זמן בממוצע מניסיון שלך לוקח לרגישות הזאות לעבור

  כשהערכה היא שהגורם לסימפטומים הוא סטרס/חרדה, מה הוא מדד להצלחה של טיפולים ולוידוי הדיאגנוזה

  אני אתן דוגמאות

  1. הצלחתי "להירגע" ולצאת ממצב סטרס (שחלק מאנשים בוודאי גם לא מודעים לסטרס) בעזרת שיטות טבעיות כמו רפואה אלטרנבית, כדורי הרגעה הומיאופטים, שינוי התנהגותי והסימפטומים ממשכיכם, כמה זמן לחכות לפני שמנסים לטפל בכדורים כימיים כמו ציפרלקס/סימבולטה/אחר.

  2. נגיד והתחלתי טיפול נסיוני בכדורים כמו ציפרולקס/סימבולטה/אחר מהו מדד להצלחת הטיפול. האם העלמות ניכרת או מוחלטת של סימפטומים? כמה זמן היית ממליץ לתת לטיפול בכדורים לפני שמחליטים האם הם עובדים או לא.

  3. במקרה שכדורים ושיטות טבעיות לא מעלימות את הסימפטומים לאחר מספר חודשים מה היית ממליץ לעשות

  תודה

  #26240
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  שלום,
  תלוי בכל מקרה לגופו. אין כללים קשיחים בעניין. ברור שמדובר בנטייה של מערכת העצבים או בנטייה אישיותית וכו' ולכן התופעות יכולות לחזור. עדיף כמוהן להתחיל טיפולים לא תרופתיים, כמו: רפואה משלימה, טיפולי הרגעה וכו', אם עוזרים אז כמובן שאין צורך לעבור לתרופות. לגבי משך הטיפולים, תלוי בכל מקרה.
  בברכה
  ד"ר רון דבי
  נוירולוג

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.