מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    אופיר ח
    משתתף

בחודש ספטמבר 2009 תקפה אותי המחלה בגיל 36 ללא עבר עם מחלות. אחרי חודש באיכילוב שוחררתי כשהפנים שלי עדיין משותקות. תהליך ההחלמה היה ממושך ומבולבל בגלל עצות שונות מרופאים שונים (עםבלי פיזוטרפיה, עםבלי כדורים, עםבלי תרגילים בבית). כרגע שרירי הפנים שלי פועלים באופן לא רצוני בכמה מקרים. לדוגמא: כשאני אוכל העיניים נעצמות ולפעמים אני דומע. הדוקטור האחרון שראיתי (אתמול) המליץ על טיפולי בוץ בים-המלח או בבית וגם הוסיף שהמצב של העצב שמתאחה בצורה לא נכונה הינו בלתי הפיך וישאר במצב זה ואין מה לעשות. האם יש דברים נוספים לעשות כדי לתקן את המצב?

דר רון דבי
    מנהל בפורום

גיליאן ברה

שלום

תסמונת גיליאן ברה מערבת בכחמישים אחוז מהמקרים את שרירי הפנים. בחלק מהמקרים כשהעצבים מחלימים וצומחים הם אינם מוצאים את דרכם הנכונה, כביכול "מתבלבלים" בדרך, ועצב ששייך לשרירי הפה למשל צומח לשרירי העין, ואז כשסוגרים את הפה נסגרת גם העין. בנוסף יתכן מצב שהעצבים נעשים "פעילים" יותר ואז יש קפיצות שרירים. למעשה, אין טיפול שמרפא את הבעיה לחלוטין, כי כפי שאתה מבין לא ניתן לשנות את כיוון העצבים. פיזיותרפיה לא תעזור וגם לא בוץ של ים המלח. למעשה זה יעזור אולי לפרנסתם של המלונאים בים המלח, וזה חשוב לכשעצמו. ניתן לנסות טיפול תרופתי נגד קפיצות השרירים או טיפול על ידי הזרקת בוטוקס לשרירים שהתכווצותם הלא תקינה גורמת להפרעה. אך זה טיפול חלקי עם יתרונות וחסרונות.

בברכה

ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.