מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    רחל תמם
    משתתף

שלום רב,
    בחודש האחרון בזרוע שמאל בחלקה החיצוני, החלה לי ירידה בתחושה בעור בליווי של כאב חד מאוד בביצוע תנועות מסוימות שאני עושה עם היד. תחילה סברתי כי זה שריר תפוס, אך עם הזמן התחזקה תחושה של הירידה בתחושה וכעת היא התפשטה לחלק נרחב יותר ביד. הלכתי לאורטפד שהפנה אותי לEMG ולצילום כתף ויד. התורים ארוכים ורק בעוד כחודש יש מקום. האם יש סיבה לדאגה? אני מרגישה שזה ממש מפריע לי ביומיום, ילדים ,נהיגה,לבוש,והקלדה במחשב.
    לחוות דעתך אודה.
    רחל

דר רון דבי
    מנהל בפורום

ירידה בתחושה, הרגשת זרמים

רחל שלום,

ירידה בתחושה ותחושה של זרמים מקורה תמיד עצבי. הסיבה היא גירוי של עצב אשר גורמת ליצירת פעילות חשמלית בעצב שאיננה תקינה או לפגיעה בעצב ואז מופיעה ירידה בתחושה. השאלה תמיד במקרים כאלה, היא מה נפגע, איזה עצב, באיזה מקום ומה הסיבה? סיבה שכיחה לפגיעה עצבית בידיים (כולל זרועות ואמות)היא לחץ על שורשי העצבים היוצאים מחוט השדרה הצווארי, בדרך כלל עקב פריצת דיסק או שינויים אחרים בעמוד השדרה הצווארי. זו סיבה אחת וכפי שציינתי אחת מהשכיחות, אך יתכנו כמובן סיבות נוספות. לכן, הייתי מציע שתגשי להיבדק על ידי רופא נוירולןג, שישמע את תלונותיך, יבדוק אותך, ויגבש דיעה מה הסיבה הסבירה לבעייתך, ובהתאם יפנה אותך לבדיקות המתאימות.

כל טוב

ד"ר רון דבי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.