מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    vikio
    משתתף

שלום ד״ר אני סובל מקפיצות שרירים בגוף…במיוחד ברגליים עשיתי 2 בדיקות של אימג׳י סדרת בדיקות אצל נוירולוגים MRI מוח ללא ממצאים מיוחדים… לאחרונה שמתי לב שלפעמים יש לי לא רק קפיצות שריר אלה כמו טיק חשמלי כזה כמו מין זרם לשניה במקום מסוים.. ממה הדבר נובע?מה ההבדל בינו לבין קפיצות השריר? עשיתי בדיקות מקיפות שלא מצאו משהו חריג… האם יש מקום לדאגה? תודה רבה רבה

דר רון דבי
    מנהל בפורום

קפיצות שרירים

שלום קפיצות שרירים זו תופעה שכיחה, ולרוב לא מעידה על מחלה נוירולוגית. מאחר שעשית את הבירור כולל EMG ולא נמצאה בעיה לא נראה שיש סיבה לדאגה.
    בברכה

ד"ר רון דבי

נוירולוג

vikio
    משתתף

ד"ר יקר שלום רב…
    תראה גם אני ניסיתי לשים את הקפיצות שרירים בצד ולהתעלם…אך כבר שבוע יש לי מין הרגשה של חוסר גמישות ברגליים(קרוב לשבוע)אני מתעייף מלהקליד מהר מאוד,מרגיש במיוחד את השרירים המתוחים שאני עולה מהמדרגות ויורד,ניכרת עייפות בהליכה,והכי הכי שמתי לב זה שלפעמים בעמידה קבועה או בירידה של המדרגות הברכיים מתקפלות טיפה…(זזות כזה מין סימן של עייפות)..
    ההרגשה הכללית שלי שאני ממש נחלשתי ושריריי תפוסים ללא סיבה נראית לעין.
    בנוסף היום שקמתי בבוקר האצבע שליד הזרת הייתה מקופלת טיפה כמין נרדמת ורק סגירה של היד "החזירה אותה" נכון שעשיתי בדיקות מקיפות,2 EMG,נוירולוגים,בדיקות דם,מ.ר.איי מוח וכו'…
    ללא ממצא חריג. אך עדיין הדברים שציינתי לא רגילים ואני חלש מבעבר..(מה גם שלפני שבועיים נרדמו לי כל לילה הידיים אבל זה ברוך השם הפסיק )
    המעגל של הבדיקות לא נגמר..אני כ"כ רוצה להרגיש בריא..ואני מתוסכל מהמצב המפחיד הזה..
    אשמח אם תייעץ לי לאן לגשת..או על מה להתעקש..

אגב עשיתי גם בדיקות שהנוירולוג שלח אותי:
    CREATININE: 0.90 mg/dl
    CK-CREAT.KINASE(CPK): 78 U/L
    POTASSIUM: 4.43 mEq/L
    SODIUM: 141.3 mEq/L
    VITAMIN B12 : 553 pmol/L
    FOLIC ACID : 15.0 nmol/L
    כאמור יש לי מחסור בויטמין די.

האם הבדיקות האלה יכולות להרגיע במקצת בזמן שיש לי חולשה כזאת בהליכה כמו שציינתי וקפיצות שרירים בכל הגוף(בדגש על תלת הראשי הימני)

אשמח להמלצתך ושוב מצטער על העלוקות שבי בזמן זה, מקווה שאתה מבין לליבי..אני בן 25 ותראה במה אני מתעסק..בפחדד יומיומי…

תודה על הסבלות האינסופי שלך..ומקווה שתייעץ לי מה לעשות כי התייאשתי מהמעגל הזה..

בברכה.

דר רון דבי
    מנהל בפורום

קפיצות שרירים

שלום
    הבדיקות שצרפת תקינות. לא כל סימפטום מעיד על מחלה נוירולוגית. לעיתים קרובות יתכנו סימפטומים כמו קפיצות שרירים , הפרעות תחושה כאלה ואחרות , תחושות שונות על רקע רגישות של מערכת העצבים או לעיתים מצבי לחץ וכו'. תוכל לפנות שוב לרופא נוירולוג עם כל הבדיקות שיעשה לך קצת סדר בעניינים וירגיע אותך. כמובן שאם הסימפטומים ממשיכים ניתן לטפל תרופתית או בשיטות האחרות.

בברכה

ד"ר רון דבי

vikio
    משתתף

תודה רבה ד"ר. הבעיה היא שאני מרגיש שהשרירים מתעייפים…נניח שאני מקליד עכשיו. יש תחושת עייפות בשריר הידיים. העלייה במדרגות,החולשה של הברכיים שמתקפלות לפעמים… זה מה שמדאיג אותי…אני ממש מודאג כי אני מרגיש שאני חלש מהרגיל וזה לא איזה דימיון..אושמעתי בעבר שקפיצות שרירים בצירוף חולשה צריכים להדליק נורה..בגלל זה אני דואג..האם הבדיקות שעשיתי יכולות להרגיע מדברים קשים? מה בדיקות הדם שעשיתי יכולות לשלול בזמן שאני סובל מחולשה וקפיצת שרירים? אני מאוד חושש..הייתי לא מזמן אצל נוירולוג אבל החולשה הזאת מפחידה אותי..אגב שוב הבוקר אחת הידיים נרדמה קצת..

דר רון דבי
    מנהל בפורום

אין לי מה להוסיף מעבר למה שכבר הסברתי לך
    בברכה
    ד"ר רון דבי

נועם
    משתתף

שלום לך אני עוקבת אחרי ההודעות שלך ונמצאת בדיוק במצב שלך חרדה מאוד ממחלה קשה יש לי קפיצות שרירים כבר שלוש שנים שלא מרפות אני חושבת שהקפיצות מחמירות בגלל החרדות האם אתה נמצא במצב נפשי מתוח?

vikio
    משתתף

כן גם אני לאחר 2בדיקות הemg שעשיתי חשבתי יותר בכיוון החרדה או תחסם ונץ שפירה אך לאחרונה הופיע חולשה בכל 4 הגפיים נניח אם אני יזיק את הנייד באוויר השריר כואב ומתעייף כנל לגביי קושי לעלות במדרגות וקושי לסגור תריס של חלון….בגלל זה התחלתי דאוג שוב…..ואני מיואש כי עשיתי המון בדיקות….כולל emg לפני שבוע וחצי…אין לי כוח כבר אני רוצה כבר להרגיש טוב בלי קפיצות וחולשה מרגיזה

נועם
    משתתף

גם אני פתאום מתעייפת מכל דבר שוב אני מקווה שזה רק הרגשה של חולשה ולא אמיתי זה גם יכול להיות מחרדות ומצב נפשי מתוח תבין אני כבר שלוש שנים כך

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.