מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #19605
  יפעת
  משתתף

  דר' שלום,
  אני כחודש וחצי אחרי לידה. לפני כחודש התחילו לי קפיצות שריר בלשון ואני מרגישה שקשה לי לבלוע ולנשום, לאחר כמה ימים הרגשתי חולשה ביד מהכתף עד האגודל וכן ברגל.
  קפיצות שרירים בגוף יש לי כבר כמה שנים ללא הפסקה, אך לא בלשון. כבר קרה לי ב3 שנים האחרונות שהרגשתי חולשה בגפיים וקפיצות שרירים וניגשתי לנוירולוגים בקופה ואף הגעתי אליך לבדיקה והבדיקות היו תקינות והסמפטומים היו כנראה מלחץ, החולשה נעלמה אך קפיצות השרירים נשארו.
  אני מאוד לחוצה שוב. מכיוון שאני מרגישה שהפעם החולשה יותר חזקה (אין נפילות או שנופלים לי דברים מהיד אך מפחדת שזה עוד יגיע חו"ח..)
  שאלותי:
  אני יודעת שזה יכול לנבוע מלחץ וחרדה אך מפחדת שזה ממחלת ניוון ומכיוון שכבר ביקרתי אצל רופאים כמה פעמים בעבר בשל תופעות אלה, מתביישת לחזור אליהם שוב… אני יודעת שזה טיפשי וכדאי שאלך בלי קשר..
  האם קפיצות שריר בלשון יכול להיות שפירות כמו קפיצות שריר בכל מקום אחר בגוף?
  האם עצם העובדה שהמערכת העיצבית שלי רגישה (קפיצות שרירים שפירות כבר שנים למשל) מעלה את הסיכוי שתפרוץ מחלה עצבית מתי שהוא?
  תודה רבה!

  #19611
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  קפיצות שרירים
  שלום
  בהחלט יכול להיות שכל קפיצות השרירים שפירות כולל בלשון, הרי הבעיה שלך לא מהיום, ואם חלילה הייתה לך מחלה נוירולוגית מצבך רק מתקדם. הסיכוי שתהיה לך מיחלה נוירולוגית בעתיד הוא כמו של כל אדם אחר.

  בברכה

  ד"ר רון דבי

  #19632
  יפעת
  משתתף

  הייתי בבדיקה נוירולוגית שוב שהייתה תקינה אך נשלחתי לEMG שיצא תקין.
  אך הEMG היה לגפיים ואני מרגישה תחושת חולשה בצוואר, קושי בבליעה ודיבור. החולשה מורגשת אצלי והרופא לא הרגיש אותה אך אמר שאם יש בעיה יראו אותה גם בבדיקה בגפיים.
  האם במצב כזה הEMG בגפיים יכול לשקף גם על בעיה אם יש, בשרירים בולבריים?
  האם יש מצב של "בדיקה מוקדמת" מידי שיוצאת תקינה למרות שמתחיל משהו?
  אני לא מצליחה להרגע מהפחד שיש משהו…
  שנה טובה ותודה!

  #19642
  דר רון דבי
  מנהל בפורום

  קפיצות שרירים
  שלום
  כפי שאמרתי לך בעבר קפיצות שרירים הן לרוב שפירות ואינן מעידות על מחלה נוירולוגית. כבר נבדק על ידי נוירולוג מספר פעמים וגם בדיקת EMG לא העלת דברכך שאני לא רואה סיבה לחששות שלך. מעבר לכך בדיקת EMG היא בדיקת עזר, ומה שחשוב לא פחות זה ההתרשמות של הנוירולוג ממצבך, וכפי שהבנתי הנוירולוג לא מתרשם שיש לך בעיה נוירולוגית.
  בברכה וכל טוב
  ד׳ר רון דבי

  #23677
  דורון
  משתתף

  יפעת מה המייל שלך?

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.